У Тернополі організували автопробіг "ЗСУ в першу чергу"

У Тернополі організували автопробіг "ЗСУ в першу чергу"

У Тернополі організували автопробіг "ЗСУ в першу чергу". Учасники проїхали вулицями міста з прапорами на авто. Маршрут — від Збаразького шосе до міськради.

Про це Суспільному повідомила організаторка автопробігу та дружина зниклого безвісти військовослужбовця Ольга Тимошенко. За її словами, тернополяни вимагали збільшення витрат з міського бюджету на допомогу військовим.

Участь в акції взяв тернополянин Юрій Куча.

"Беру участь у акції автопробіг "ЗСУ в першу чергу" для того, щоб привернути увагу громадян міста Тернополя, зокрема міської ради — мера і депутатів, щоб виділяли більше грошей для наших солдатів, тому що нам потрібно швидше перемогти і це може спасти їхні життя".

Учасник автопробігу Юрій Куча. Листопад 2023. Тернопіль
Учасник автопробігу Юрій Куча. Суспільне Тернопіль

Юрій Куча розповідає, разом з ним участь у автопробізі взяли ще приблизно 30 водіїв. На кожному авто — прапори України. Учасники проїхали вулицями трьох мікрорайонів міста.

Далі тернополяни прийшли до міської ради.

Учасники автопробігу "ЗСУ в першу чергу" йдуть до міської ради. Листопад 2023. Тернопіль
Учасники автопробігу "ЗСУ в першу чергу" йдуть до міської ради. Суспільне Тернопіль

Серед учасників акції — мати військовослужбовця Оксана Кормиш.

"Ми прийшли з дочкою заради свого сина, вона прийшла заради свого брата. Вони зараз в окопах і їм потрібні генератори, утеплення, зброя, дрони. Ми хочемо щоб влада допомагала нашим хлопцям, нашим синам, щоб наші воїни не поверталися "на щиті".

Учасниці автопробігу Оксана Кормиш з дочкою. Листопад 2023. Тернопіль
Учасниці автопробігу Оксана Кормиш з дочкою. Суспільне Тернопіль

Тернополяни вимагали, щоб міський голова Сергій Надал відзвітував перед громадою про підтримку українського війська, розповіла учасниця автопробігу, військовослужбовиця Ірина Боднар.

"Я на війні від початку. І на моїх очах вона видозмінювалася. Зараз чітко потрібно розуміти, що не в голубцях справа. Треба раціонально витрачати кошти. Хай ці 5 чи 2 гривні будуть витрачені на технології, на машини для евакуації чи для вивезення БК, чи ще чогось. Людям треба згрупуватися і стартувати в цьому напрямку. Наш офіційний запит був ще місяці два тому. Є печатки командира печатки, а ми досі чекаємо. Зараз маєм змогу хоча б з міським головою поговорити. Я не знаю взагалі чи є надія щоб він хоча б сказав: "Це можу, це можу, а це шукайте в іншому місці". Розумію, списки великі, багато військових. Але хоча б дати їм зрозуміти, що я зможу, наприклад купити "мавіки", а інші куплять антидрони. І так поступово все зробимо".

Учасниця автопробігу, військовослужбовиця Ірина Боднар. Листопад 2023. Тернопіль
Учасниця автопробігу, військовослужбовиця Ірина Боднар. Суспільне Тернопіль

До пікетувальків представники міськради не вийшли, розповіла організаторка автопробігу та дружина зниклого безвісти військовослужбовця Ольга Тимошенко.

"За 30 хвилин до початку автопробігу на сторінці міського голови в соцмережі ми побачили допис про те, що виділено чотири дрони Autel для ЗСУ. Такий звіт нас не влаштовує, бо з одними й тими ж дронами можна фотографуватись кілька разів на тиждень, і з різними військовими. Ми знаємо, що нас не вважають справжніми волонтерами, нашу думку ігнорують. Вкотре вже люди збиралися біля міської ради, але до нас відмовляються виходити".

Організаторка автопробігу та дружина зниклого безвісти військовослужбовця Ольга Тимошенко. Листопад 2023. Тернопіль
Організаторка автопробігу та дружина зниклого безвісти військовослужбовця Ольга Тимошенко. Суспільне Тернопіль

За словами Ольги Тимошенко, це вже сьома акція "ЗСУ в першу чергу". Нагадаємо, 19 листопада, вшосте під міською радою в Тернополі відбулася акція "ЗСУ в першу чергу". Вперше тернополяни пікетували міську раду 14 вересня.

Учасники автопробігу "ЗСУ в першу чергу" біля міської ради. Листопад 2023. Тернопіль
Учасники автопробігу "ЗСУ в першу чергу" біля міської ради. Суспільне Тернопіль

На початок