У черзі — близько 3700 вантажівок: ситуація на польсько-українському кордоні 24 листопада

У черзі — близько 3700 вантажівок: ситуація на польсько-українському кордоні 24 листопада

У черзі — близько 3700 вантажівок: ситуація на польсько-українському кордоні 24 листопада
Черги з вантажівок у пункті пропуску "Шегині-Медика", 23 листопада 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Станом на ранок на території Польщі на в'їзд в Україну очікують близько 3700 вантажівок. Про це з посиланням на польських прикордонників повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, найбільше вантажівок очікують на в’їзд до пунктів пропуску "Шегині" та "Краківець".

Про це Андрій Демченко повідомив у ефірі "Суспільне. Спротив".

За словами Андрія Демченка, від ранку, 24 листопада, польські страйкарі продовжують блокувати чотири пункти пропуску. Це — "Ягодин-Дорогуськ", "Краківець-Корчова", "Рава-Руська-Гребенне" та "Шегині-Медика", який заблокували напередодні, 23 листопада.

У черзі — близько 3700 вантажівок: ситуація на польсько-українському кордоні 24 листопада
Черги з вантажівок у ПП "Шегині-Медика", 23 листопада 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

"Якщо ж більш предметно розглядати пункт пропуску "Шегині", то за інформацією, яку ми маємо, такі дії мають відбуватися з 23 по 26 листопада і тривати від 9 ранку до 20:00. Вчора ввечері (23 листопада, — ред.) польські прикордонники повідомили про розблокування руху, а вранці (24 листопада, — ред.) — про його повторне заблокування", — розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

За його словами, наразі найбільш інтенсивно вантажівки пропускають у ПП "Краківець". ПП "Ягодин" упродовж 23 листопада у обох напрямках перетнули 150 вантажівок. До протестів на кордонах ця цифра була майже в 10 разів більшою. Щодня пропускали 1200-1300 вантажівок.

Також Андрій Демченко нагадав, що раніше Міністерство інфраструктури інформувало про створення штабу з допомоги для водіїв, які очікують на території Польщі. Йшлося про забезпечення їх їжею, медикаментами, паливом і т.д. Також зазначали контакти, куди люди можуть звертатися, щоб озвучити свої потреби.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади руху вантажівок долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, щоб повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Учасники блокади заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

11 листопада стало відомо, що у Польщі на парковці неподалік пункту пропуску "Дорогуськ – Ягодин", очікуючи на перетин кордону помер 54-річний водій вантажівки з України.

А 23 листопада у Польщі на стоянці неподалік пункту пропуску "Корчова-Краківець", де відбувається страйк польських перевізників, помер ще один український водій.

Посол України в Польщі Василь Зварич 23 листопада оголосив про офіційну ноту польському МЗС через смерть уже другого українського водія на кордоні через страйк польських перевізників.

Вранці, 23 листопада, польські страйкарі розпочали блокаду четвертого пункту пропуску — "Медика", який суміжний з українським ПП "Шегині". До протестувальників долучилися фермери. Страйкарі вимагають відновити дозвільну систему для українських перевізників, адже ті створюють їм конкуренцію.

На початок