У Глухові на Сумщині зафіксували гепатит А

У Глухові на Сумщині зафіксували гепатит А

У Глухові на Сумщині виявили хворого, зараженого гепатитом А. Про це Суспільному повідомила глухівська епідеміологиня Валентина Божок.

На гепатит занедужав чоловік, який приїхав із Вінниці. Це перший випадок в області, який виявили після спалаху хвороби на Вінниччині. "Найбільше вірогідно, пов'язаний цей випадок саме з тим, що людина перебувала в місті Вінниця. Він був два дні буквально там. Тобто, людина, яка не контактувала з багатьма іншими людьми, перебувала в основному вдома. І тому, ми не думаємо, що буде поширення великої кількості захворювань на цей час. Далі вже, можливо, будуть завезені нові випадки, бо зараз велика міграція", – розповіла лікарка Валентина Божок.

За її словами, небезпека гепатиту А полягає у тому, що це досить заразне захворювання. "Це гостре кишкове захворювання дуже схоже, як раніше були по типу сальмонельозу, або, наприклад, шегельозу, або взагалі кишкова паличка, яка викликає нудоту. Але відрізняється симптоматика. Те, що характерно, наприклад, для вірусу гепатиту А, то він може починатися з високої температури. На вигляд, як ГРВІ може починатися. Через два-три дні може з'являтись жовтяниця. Це є жовтий колір обличчя. Далі вже можуть такі симптоми додаватись, як блювання, нудота, уже класичні, такі для гострої кишкової інфекції», – констатувала пані Валентина.

Людина розповсюджує вірус за тиждень або за два до того, як у неї проявляються перші симптоми. Найчастіше – через немиті руки. "Наприклад, людина приготувала їжу для когось іншого, інша людина поїла, ну й отримала цю хвороба. А вона називається "хвороба немитих рук", так само як будь-яке гостре кишкове захворювання", – розповіла лікарка. Востаннє гепатит А в Глухові виявляли десять років тому.

1 листопада в інтерв'ю Суспільному заступниця головного державного санітарного лікаря Сумщини Галина Зайцева повідомляла, що з початку 2023 року в області зафіксовано три випадки захворюваності на гепатит А. Також жінка зазначила, що на захворюваність великою мірою впливають міграційні процеси – чим більше буде хворих в інших областях України, тим більша ймовірність того, що ця інфекція потрапить і на Сумщину.

У жовтні спалах гепатиту А стався на Вінниччині. Станом на 21 листопада, там підтверджено 283 випадки інфікування вірусним гепатитом А.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок