"Зниження захворюваності не фіксуємо", — яка ситуація із гепатитом А на Вінниччині

"Зниження захворюваності не фіксуємо", — яка ситуація із гепатитом А на Вінниччині

"Зниження захворюваності не фіксуємо", — яка ситуація із гепатитом А на Вінниччині
Фото ілюстративне, Суспільне Вінниця

На стаціонарному лікуванні в медичних закладах Вінниччини із вірусним гепатитом А перебувають 32 пацієнти. Серед них — 9 дітей.

Перебіг недуги у більшості середньо-важкий. Один пацієнт у важкому стані, хворіє близько місяця, наразі він у відділенні реанімації. Про це повідомила заступниця директорки профільного департаменту області Тетяна Бондаренко. За її словами, щодня продовжують реєструвати нові випадки захворювання.

"Ми не можемо сказати, що гепатит А йде на спад, бо кількість нових хворих за останній тиждень сягає від двох до чотирьох випадків за день. Така ситуація уже другий тиждень поспіль. Тому це стабілізація ситуації, але, на жаль, зниження захворюваності ще не фіксуємо", — сказала Тетяна Бондаренко.

В цілому станом на 21 листопада зареєстровано 27 сімейних вогнищ. Тобто, коли в родині на гепатит А захворіла більше, як одна людина. Наразі аби запобігти подальшому інфікуванню, триває вакцинація.

"В нас є суттєва позитивна динаміка по вакцинованих людях і по медичних працівниках. Вже вакциновано близько шістсот сімдесяти медичних працівників. Покращилася ситуація по вакцинації контактних пацієнтів і на сьогодні вакциновано п'ятдесят контактних дорослих та сорок шість дітей, — пояснює Бондаренко.

Ми маємо вакцину, перш за все, для вакцинації дітей, оскільки продовжуються реєструватися випадки гепатиту А серед дитячого населення. Пропонуємо, якщо в організованому колективі, в школі, коледжі, інституті є випадки захворювання, вакцинуватися всій групі. Всім, хто був у контакті, для того, щоб зупинити передачу вірусу і припинити передачу захворюваності".

Станом на 21 листопада, за словами Тетяни Бондаренко, на Вінниччині підтверджено 283 випадки інфікування вірусним гепатитом А. Перший такий у Вінниці зафіксували 16 жовтня. Пік спалаху недуги був 27 жовтня, в той день лабораторно підтвердили 28 випадків.

На початок