У КНДР заявили, що розцінять спробу збити їх ракету під час випробування як оголошення війни

У КНДР заявили, що розцінять спробу збити їх ракету під час випробування як оголошення війни

Пам'ятники покійним лідерам КНДР Кім Ір Сену (ліворуч) і Кім Чен Іру, Пхеньян
. Пам'ятники покійним лідерам КНДР Кім Ір Сену (ліворуч) і Кім Чен Іру. Військовий парад 9 вересня 2013 року в Пхеньяні, Північна Корея. Фото: AP

Північна Корея заявила, що будь-яка спроба збити одну з її ракет під час випробування буде розцінена як оголошення війни. Про це з посиланням на північнокорейське державне телеграфне агентство KCNA передає Reuters.

Сестра лідера Північної кореї Кім Чен Ина — Кім Йо Чжон — у своїй заяві попередила, що Пхеньян розглядатиме як "оголошення війни", якщо США вдадуться до військових дій проти випробувань стратегічної зброї Північної Кореї.

Крім того, Кім Йо Чжон натякнула, що КНДР може запустити більше ракет у Тихий океан. Сполучені Штати та їхні союзники ніколи не збивали північнокорейські балістичні ракети, які заборонені Радою Безпеки Організації Об'єднаних Націй, нагадує Reuters.

Але це питання привернуло увагу, оскільки Північна Корея припустила, що запустить більше ракет над Японією.

"Тихий океан не належить до сфери домінування США чи Японії", — сказала Кім.

Як пише Reuters, аналітики відзначають, що якщо Північна Корея виконає свою погрозу перетворити Тихий океан на "полігон", це дозволить ізольованій ядерній державі не лише продемонструвати свою військову рішучість, а й досягти технічного прогресу.

В окремій заяві керівник відділу міжнародних новин Міністерства закордонних справ Північної Кореї звинуватив США в "загостренні" ситуації через проведення в понеділок, 6 березня, спільних повітряних навчань з бомбардувальником B-52 і планування американсько-південнокорейських польових навчання.

У відповідь Міністерство об'єднання Південної Кореї, яке відповідає за відносини з Північною Кореєю, заявило, що в погіршенні ситуації винна "безрозсудна ядерна і ракетна розробка" Пхеньяна.

Reuters нагадує, що Сполучені Штати розгорнули бомбардувальник B-52 для спільних навчань з південнокорейськими винищувачами. Це, за словами міністерства оборони Південної Кореї, є демонстрацією сили проти ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї.

Починаючи з наступного тижня, обидві країни проведуть більш ніж 10-денні масштабні військові навчання, відомі як "Щит свободи" ("Freedom Shield"). У вівторок американські та південнокорейські військові літаки відпрацьовували швидкий зліт.

Читайте також

Південна Корея створить нову ракету для протидії артилерії КНДР

На початок