КНДР вдруге за тиждень запустила балістичну ракету

КНДР вдруге за тиждень запустила балістичну ракету

Ракета КНДР
. Тестовий запуск інтерконтинентальної балістичної ракети у Північній Кореї, 18 лютого 2023 року, фото: AP

Північна Корея 16 березня здійснила черговий ракетний запуск у напрямку акваторії Східного моря перед запланованою зустріччю Південної Кореї та Японії.

Про це повідомляє Yonhap News Agency.

За даними агентства, отриманими від Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, влада КНДР використала балістичну ракету невстановленого типу.

У Міноборони Японії розповіли, що снаряд пробув у польоті близько години та впав за межами виключної економічної зони країни.

"Ракета впала за 550 кілометрів від південної частини Корейського півострова, приблизно за 250 кілометрів від острова Хоккайдо", — заявив глава відомства Ясуказу Хамаді.

ЗМІ зазначають, що запуск стався за кілька годин до зустрічі південнокорейського президента Юн Сок Йоля та японського прем'єр-міністра Фуміо Кісіди.

Лідери країн проведуть у Токіо саміт, на якому очікується, що теми ядерних та ракетних загроз Північної Кореї стануть одними з головних на порядку денному.

14 березня КНДР випустила дві балістичні ракети малої дальності в Японське море біля свого східного узбережжя. Північна Корея також заявила, що будь-яка спроба збити одну з її ракет під час випробування буде розцінена як оголошення війни.

Загальна кількість ракетних випробувань, проведених КНДР у 2022 році, оцінюється як "безпрецендентна". За даними ЗМІ, Північна Корея минулого року випустила близько 70 балістичних ракет, зокрема близько восьми міжконтинентальних.

Читайте також

Південна Корея створить нову ракету для протидії артилерії КНДР

Північна Корея постачала зброю в Росію, зокрема для ПВК "Вагнер" — у США оприлюднили докази

На початок