Перейти до основного змісту
Європарламент на прохання Зеленського відкриє представництво у Києві — Euractiv

Європарламент на прохання Зеленського відкриє представництво у Києві — Euractiv

Європарламент на прохання Зеленського відкриє представництво у Києві — Euractiv
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОП

Європейський парламент на прохання президента Володимира Зеленського погодився відкрити офіс в Україні для посилення підтримки Верховної ради.

Про це повідомляє видання Euractiv із посиланням на документ бюро ЄП.

Як зазначається, рішення, яке схвалили 20 листопада, покликане полегшити відносини з ВРУ, зокрема налагодити контакти з "відповідними комітетами" Європарламенту, а також полегшити адміністративну роботу.

Виданням вказує, що Європарламент має офіс зв'язку для кожної держави-члена, який допомагає налагоджувати зв'язки, спілкуючись із зацікавленими сторонами, організовуючи заходи та підтримуючи зв'язки з місцевими ЗМІ.

Euractiv інформує, що, згідно з документом, лише кілька офісів ЄП відкрито в неєвропейських містах, зокрема Нью-Йорку, Аддіс-Абебі та Джакарті, "де співробітники парламенту відряджаються до Представництва ЄС".

Делегація Європейського союзу в кожній державі, що не є членом блоку, є дипломатичним представництвом Євросоюзу на цій території, підпорядкованим Європейській службі зовнішніх справ.

4 березня президент Володимир Зеленський звернувся до голови ЄП Роберти Мецоли із проханням створити представництво в Україні.

"Присутність парламенту в Києві забезпечить регулярне інформування комітетів ЄП про поточні проблеми та процеси не лише в Україні, а й у державах Східного партнерства", — вказується у документі.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

Топ дня
Вибір редакції
На початок