На Миколаївщині створюють гібридні бойові машини для військових: інтерв'ю з власником автомайстерні

На Миколаївщині створюють гібридні бойові машини для військових: інтерв'ю з власником автомайстерні

У Миколаївській області автомайстри створюють бойові машини для підтримки Сил оборони. Майстри збирають гібрид багі та хот-родуАвтомобілі, які можуть бути старими, класичними або сучасними, які були перероблені або модифіковані з великими двигунами, оптимізованими для швидкості та прискорення. Одне з визначень таке: «автомобіль, який був урізаний, наповнений і зроблений для того, щоб їхати набагато швидше», призначений для транспортування вантажів, евакуації поранених та встановлення озброєння за необхідності.

Про це розповів кореспондентам Суспільного власник майстерні Ігор.

Над розробкою швидкісного автомобіля американського типу у майстерні працюють чотири людини. Збирають бойові машини "з нуля" або ж переобладнують старі моделі під потреби військових.

"Зазвичай, тут переобладнують автівки-донори у високопрохідні машини багатоцільового призначення. Як ось цей перероблений ВАЗ 2108. "Червоний Барон" — таку робочу назву має цей борт, зібраний майстрами з нуля. Ключові вузли та агрегати або куплені окремо, або взяті також з автівок-донорів", — каже Ігор.

"Червоний барон"
"Червоний барон". Фото: Олександр Гордієнко

Низ машини трішки броньований від уламків. Основи як такої немає, все це повністю наша конструкція. Це збірна солянка. Мости "Ford Renger", двигун "Volkswagen", коробка "Volvo".

"Через місяць чи півтора машина поїде на позиції українських військових. Проєкт унікальний, тому коштує майже втричі більше, ніж переобладнання звичайного легковика. Воно зазвичай обходиться приблизно у сто тисяч гривень, в залежності від призначення автівки", — говорить Ігор.

Механіки стверджують, що машина може підходити для евакуації поранених, підвозу боєкомплектів, адже її вантажність приблизно одна тонна. Довгий кузов вони спеціально робили за розмірами стандартних нош. За словами розробників, в автівці потужна рама та конструкція. Також можна встановлювати будь-яке озброєння: великокаліберний кулемет чи станковий автоматичний гранатомет.

"З цієї майстерні вже вийшло 34 переобладнаних бойових машини. 35-ту заберуть днями військові. В ангарі можна побачити всі етапи переобладнання. Стокові донори, розібрані донори, з навареними рамами. Основні інструменти для перетворення цивільних авто в високопрохідні військові машини це "болгарка" та зварювальний апарат", — розповідає автослюсар Віктор.

Автомайстерня.
Автомайстерня. Фото: Олександр Гордієнко

Переварюємо кузов, дивимось агрегат. В основному агрегат перебираємо. Тобто робимо капітальний ремонт двигуна. Поліпшуємо якісь моменти по ходовій. Полегшуємо її.

Власник також розповів, що у "Червоного барона" незабаром з’являться бортові вихлопні труби, вищі за дах кабіни, проваряться всі шви, потім його пофарбують і вставлять скло. В кабіні та на днищі наварені триміліметрові сталеві листи. Щомісяця з цієї майстерні до війська відправляють 3-4 машини. Окрім цього, військові сюди заганяють свої автівки на ремонт.

"Ось цей "Корч", як його називають військові, які його привезли, перероблять в багатоцільову багі", — каже Ігор.

"Корч". Nissan Navara першого покоління.
"Корч". Nissan Navara першого покоління. Фото: Олександр Гордієнко

Автори гібридних машин також показали "Nissan Navara" першого покоління.

Привезли 2 тижні тому з "Костахі". Вона дуже довго воювала ця машина на Донбасі. Трохи прийшла в негідність. Це 42-ї бригади автомобіль. І разом з фондом "Незламним Воїнам" Петро Буряк, керівник цього фонду, ми робитимемо з неї багі таку ж як ми робимо стандартні на базі дев’ятки. Але ця буде трохи більшою. Повнопривідною, дизельною, для евакуації поранених. Плюс я думаю, якийсь кулеметик на ній буде стояти.

"З воріт цієї майстерні виїжджали борти на шасі ГАЗ-66 з броньованою капсулою для саперів, пікапи з прожекторами для висвічування дронів для ППО, та інші модифікації багі. Основними джерелами фінансування цих робіт є самі військові, благодійні фонди, громадські організації та волонтери", — розповів Ігор.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок