Двом російським військовим, причетним до катувань у Бучі, заборонили в'їзд у США

Двом російським військовим, причетним до катувань у Бучі, заборонили в'їзд у США

Меморіальна стіна на честь людей, убитих російськими військами в Бучі
Жінка відвідує меморіальну стіну на честь людей, убитих російськими військами в Бучі, 7 липня 2023 р., фото: AP/Jae C. Hong

Сполучені Штати Америки запровадили візові обмеження для двох російських військових за порушення прав людини в Україні.

Про це повідомив у заяві державний секретар США Ентоні Блінкен, оприлюдненій на сайті відомства.

Йдеться про полковника збройних сил Росії Азатбека Омурбекова, відомого як "м'ясник Бучі" та його підлеглого Даниїла Фролкіна. Вони потрапили під санкції за причетність до позасудових вбивств мирних жителів Андріївки в Україні.

"Омурбеков, Фролкін та їхні найближчі родичі не мають права на в’їзд до Сполучених Штатів", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Азатбек Омурбеков був командиром російської 64 окремої мотострілецької бригади, коли росіяни контролювали село Андріївка Київської області. Пізніше Омурбеков привів бригаду до Бучі. США наголошують, що саме 64 окрема мотострілецька бригада вбивала, била, розчленовувала, спалювала та імітувала страти мирних жителів.

Коли зʼявилися відомості про жорстокість бригади, Кремль у відповідь оприлюднив заяву, в якій зазначив, що Володимир Путін нагородив відзнаками 64 окрему мотострілецьку бригаду, а Міністерство оборони Росії підвищило Омурбекова.

У червні 2022 року Держдепартамент наклав санкції на весь підрозділ за порушення прав людини.

"Запроваджуючи санкції щодо Омурбекова та Фролкіна, США підтверджують свою відданість дотриманню прав людини й сприяють тому, щоб притягнути до відповідальності винних у порушеннях прав людини", — заявив Ентоні Блінкен.

Що відомо про масові вбивства в Бучі

Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії в Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував масові вбивства мирних мешканців у Бучі Київської області. За його словами, дії російських окупантів – "жорстокість, небачена в Європі десятиліттями".

Папа Римський Франциск заявив, що масові вбивства мирних громадян в Бучі суперечать людському духу. Також він не виключив свого візиту до Києва.

Під час російської окупації Ірпеня Київської області загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста.

Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ. 2 квітня стало відомо, що ЗСУ звільнили понад 30 населених пунктів Київщини. Згодом у Міноборони повідомили, що уся Київська область звільнена від російських військ.

На початок