Конфлікт пенсіонера та підлітків у Рівному: суд виніс вирок 68-річному чоловікові

Конфлікт пенсіонера та підлітків у Рівному: суд виніс вирок 68-річному чоловікові

Суд виніс вирок жителю Рівного за те, що він завдав тілесних ушкоджень неповнолітній дівчині. Попри те, що він провину заперечував, його визнали винним у вчиненні кримінального проступку та призначили штраф з відшкодуванням моральної шкоди.

Про це йдеться у вироку Рівненського міського суду.

Що це за справа

Подія сталася 12 липня 2023 року у Рівному біля під'їзду будинку по вулиці Набережній, там між 68-річним жителем Рівного та групою підлітків виник конфлікт.

Чоловік розповів поліції, що коли він із дружиною приїхав до будинку за місцем проживання, зробив зауваження неповнолітнім, які сиділи на лавці та лаялись. Утім, у відповідь вони почали грубити та погрожували пошкодити автомобіль рівнянину.

"Потому пенсіонер схопив 15-річну дівчинку за руку, відтягнув на декілька метрів та штовхнув. Остання впала та травмувала коліна: попередньо медики діагностували у неї забої та осаднення. Із заявою про завдані тілесні ушкодження до поліції того ж дня звернулася 40-річна матір потерпілої", повідомляли у поліції обставини інциденту.

Версія обвинуваченого

Чоловік в суді не визнав свою провину та пояснив, що біля під`їзду на лавочці сиділа компанія з 6-7 підлітків, які голосно кричали та вживали нецензурну лексику. Він разом із дружиною зробили зауваження та попросили "забиратись геть".

З його слів, у відповідь діти заявили, що будуть сидіти "де вони захочуть та робитимуть те, що захочуть". Він підійшов ближче до підлітків та вимагав розійтись, на що один із хлопців почав погрожувати пошкодити його авто. Неповнолітня ж в цей час сказала, щоб він займався вихованням власних дітей.

Пенсіонер підійшов до дівчини та запропонував піти, однак вона, з його слів, у грубій формі сказала "не вказувати їй, що вона повинна робити". Після цього, чоловік взяв її за руку, провів від лавочки до дороги та підштовхнув. Від цього 15-річна впала на асфальт та побила коліна. Чоловік також зазначив, що більше нічого не робив.

У суді він стверджував, що конфлікт спровокували підлітки. Водночас він шкодує, що не викликав поліцію та що все так трапилось.

Версія потерпілої

Неповнолітня загалом розповіла майже ідентичну історію початку конфлікту, однак зазначила, що саме вона не лаялась. Дівчина додала, що пенсіонер спершу вдарив одного із хлопців по потилиці, потім силоміць стягнув її з лавки, відтягнув близько двох метрів та умисно штовхнув.

Потім, з її слів, пенсіонер почав ганятись за хлопцями, а через деякий час, коли вона продовжувала сидіти на асфальті, підійшов до неї, схопив за волосся та протягнув по асфальту близько метра.

Потім чоловік схопив самокат її сестри, який стояв біля лавочки та жбурнув його в бік дитячого майданчика. Її друзі викликали поліцію, а вона зателефонувала до мами.

Як ідеться у висновку суду, неповнолітня отримала травми, які виникли при падінні.

Відеозапис

До матеріалів справи також долучили запис відеоспостереження. За даними у вироку, камера зафіксувала, як чоловік розмовляв з компанією осіб, після чого вдарив підлітка по потилиці, потім схопив за праву руку потерпілу дівчину, стягнув її з лавки та штовхнув на землю. Він намагався бігти за хлопцем, якого раніше вдарив, а потім взяв дівчину за волосся та почав тягнути.

Після цього чоловік взяв самокат, що стояв біля лавки, та кинув його у бік від під`їзду.

Рішення суду

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального проступку, а саме у нанесенні легких тілесних ушкоджень, та оштрафував його на 850 гривень. Окрім цього пенсіонер має виплатити потерпілій вісім тисяч гривень моральної шкоди.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок