В OpenAI призначили нового тимчасового гендиректора

В OpenAI призначили нового тимчасового гендиректора

В OpenAI призначили нового тимчасового гендиректора
Штучний інтелект. Ілюстративне фото: Getty Images

Співзасновника платформи Twitch Еммета Шира призначили тимчасовим генеральним директором OpenAI. Нещодавно звільнений керівник лабораторії досліджень штучного інтелекту Сем Альтман не повернеться в компанію.

Про це повідомило агентство Bloomberg.

Як зазначили журналісти, Міра Мураті, яку обрали гендиректоркою OpenAI після звільнення Альтмана, пробула на посаді два дні. Вона хотіла повернути свого попередника і співзасновника лабораторії досліджень ШІ Грега Брокмана, що також пішов з компанії.

Про призначення Шира колективу OpenAI розповів співзасновник лабораторії досліджень штучного інтелекту та член ради директорів Ілля Суцкевер, який був ключовим ініціатором звільнення Альтмана.

До слова, гендиректор Microsoft Сатья Наделла у соцмережі X поінформував, що Альтман і Брокман приєдналися до його команди та працюватимуть у новій передовій дослідницькій групі корпорації у галузі ШІ.

Що відомо про звільнення Сема Альтмана

18 листопада OpenAI, яка є розробником нейромережі ChatGPT, заявила про відставку генерального директора Сема Альтмана. Його місце тимчасово зайняла директорка з технологій компанії Міра Мураті.

У заяві компанії мовилося, що керівництво "не впевнене у його здатності продовжувати очолювати OpenAI", а сам колишній гендиректор "не завжди був відвертим у спілкуванні з радою директорів, що обмежує його здатність виконувати свої обов'язки".

Новина про звільнення Альтмана викликала шок у технологічній індустрії. Після цього три старші дослідники OpenAI — Якуб Пахоцкі, Олександр Мадрі та Шимон Сідор — повідомили своїм колегам, що подали у відставку. Окрім того, звільнився і співзасновник та топменеджер OpenAI Грег Брокман.

Що відомо про Сема Альтмана

Сем Альтман запустив OpenAI у 2015 році разом із мільярдером Ілоном Маском. Через три роки Маск вийшов із ради директорів. Тимчасовим головою OpenAI став технічний директор Міра Мураті.

OpenAI у 2022 році представила сервіс ChatGPT, який взаємодіє з користувачами у діалоговому режимі. Чат-бот може відповідати на уточнювальні запитання, визнавати свої помилки, заперечувати невірні передумови та відхиляти недоречні запити.

На початок