Перед звільненням Сем Альтман шукав мільярдні інвестиції на Близькому Сході — Bloomberg

Перед звільненням Сем Альтман шукав мільярдні інвестиції на Близькому Сході — Bloomberg

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман, 16 травня 2023 року
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман чекає на початок слухань щодо штучного інтелекту в судовому підкомітеті Сенату з питань конфіденційності, технологій і права, 16 травня 2023 року, Вашингтон, фото: AP /Patrick Semansky

За кілька тижнів до свого раптового звільнення з OpenAI Сем Альтман активно працював над залученням мільярдних інвестицій від деяких із найбільших світових фондів для створення нового виробництва чипів.

Про це пише Bloomberg з посиланням на людей, обізнаних із ситуацією.

Зазначається, що Альтман їздив на Близький Схід, щоб зібрати гроші для проєкту, який отримав кодову назву Tigris. Він планував створити компанію, орієнтовану на штучний інтелект, яка могла б виробляти напівпровідники і які б конкурували з Nvidia Corp.

Джерела агентства уточнили, що Альтман намагався залучити фінансування від таких гігантів, як SoftBank Group Corp., Фонду державних інвестицій Саудівської Аравії, інвестиційної компанії Mubadala та інших, оскільки шукав десятки мільярдів доларів для нових компаній. Переговори з інвесторами перебували на ранній стадії та підсумкової угоди не було досягнуто.

Зусилля Альтмана зі збору грошей припали на важливий момент для OpenAI: компанія працює над завершенням однієї з тендерних пропозицій. Як припускає Bloomberg, залучення інвесторів за кордоном може викликати занепокоєння регуляторів США.

"Якщо іноземні інвестиції пасивні — наприклад, не мають місць у раді директорів — і залишаються нижче 10%, вони з меншою ймовірністю зіткнуться з пильним контролем. Це часто буває навіть у чутливих галузях, таких як штучний інтелект і виробництво мікросхем", — сказав колишній чиновник Міністерства фінансів США Філіп Людвігсон.

Людвігсон, який зараз працює юристом, додав, що уряд США "історично більше зосереджувався на Китаї, ніж на Близькому Сході".

Що відомо про звільнення Сема Альтмана

18 листопада компанія OpenAI, яка є розробником нейромережі ChatGPT, заявила про відставку генерального директора Сема Альтмана. Місце Альтмана тимчасово зайняв директор з технологій компанії Міра Мураті.

У заяві компанії йшлося, що керівництво "не впевнене у його здатності продовжувати очолювати OpenAI", а сам колишній гендиректор "не завжди був відвертим у спілкуванні з радою директорів, що обмежує його здатність виконувати свої обов'язки".

Новина про звільнення Альтмана викликала шок у технологічній індустрії. Після цього три старші дослідники OpenAI — Якуб Пахоцкі, Олександр Мадрі та Шимон Сідор — повідомили своїм колегам, що подали у відставку. Окрім того, звільнився і співзасновник та топменеджер OpenAI Грег Брокман.

Що відомо про Сема Альтмана

Сем Альтман запустив OpenAI у 2015 році разом із мільярдером Ілоном Маском. Через три роки Маск вийшов із ради директорів. Тимчасовим головою OpenAI став технічний директор Міра Мураті.

OpenAI у 2022 році представила сервіс ChatGPT, який взаємодіє з користувачами у діалоговому режимі. Чат-бот може відповідати на уточнювальні запитання, визнавати свої помилки, заперечувати невірні передумови та відхиляти недоречні запити.

Що відомо про чат-бот ChatGPT та лабораторію OpenAI

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений OpenAI — дослідницькою лабораторією, що вивчає штучний інтелект. Серед її співвласників був Ілон Маск. Він заснував компанію у 2015 році і залишив у 2018 році.

Чат-бот може генерувати тексти на задані теми та відповідати на питання зрозумілою мовою. ChatGPT вважають найпрофесійнішим чат-ботом, але він може давати неправдиву та упереджену відповідь.

На початок