"Засніжило, ситуація змінюється". Речник бригади, яка боронить Авдіївку, про дії армії РФ на фронті

"Засніжило, ситуація змінюється". Речник бригади, яка боронить Авдіївку, про дії армії РФ на фронті

Сніг на фронті, український військовий
Український військовий на фронті на Донеччині, січень 2023 року. Фото: AP/Libkos

Снігопад на Донеччині вплинув на дії як російської армії, так і Сил оборони України на фронті, зокрема на Авдіївському напрямку.

Про це розказав начальник службі зав’язків із громадськістю 47-ї окремої механізованої бригади Дмитро Лазуткін в ефірі "Суспільне. Спротив".

За його словами, снігопад у Донецькі області, зокрема, на ділянці, де стоїть його бригада, почався від учора, вночі були заморозки, сьогодні зранку сніг знову продовжує йти.

"Важче буде ворогу застосовувати важку техніку. Сніг, розмокла земля не сприяють вочевидь застосуванню танків та бронетранспортерів. З іншого боку, для обох сторін зараз ускладниться застосування безпілотників, ударних в першу чергу", — розказав Лазуткін.

"Вчора не було жодного (і сьогодні поки) ураження безпілотниками наших позицій. Це вочевидь добре. Водночас для того, щоб стримувати ворожу навалу, нам також потрібно бачити ситуацію, і зараз ми над цим працюємо".

Військовий додав, що останні кілька днів російські військові продовжують спроби прориватися малими піхотними групами.

Українські військові відбивають атаки та уражають з артилерії групи окупантів. Також спалюють і техніку, хоча і не в такій кількості, як під час першої хвилі наступу на Авдіївку, коли Сили оборони знищили кілька сотень одиниць.

Як зранку повідомляв Генштаб ЗСУ, на Авдіївському напрямку російські сили продовжують спроби оточити місто, спроби наступити були безуспішними. Росіяни атакували в районі Новокалинового, Новобахмутівки, Сєверного та Авдіївки Донецької області. Сили оборони відбили 12 атак.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок