З лікарні Аль-Шифа в Газі евакуювали недоношених немовлят

З лікарні Аль-Шифа в Газі евакуювали недоношених немовлят

Недоношені немовлята в лікарні Аль-Шифа
Недоношені немовлята в лікарні Аль-Шифа, Сектор гази, скриншот Reuters / youtube.com/@Reuters

Бригади швидкої допомоги Палестинського Червоного Півмісяця евакуювали 31 недоношену дитину з лікарні Шифа. Це сталося в неділю, 19 листопада, у координації зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Управлінням ООН з координації гуманітарних питань.

Про новину пише Reuters.

Немовлят перевезли на південь Гази для підготовки до перевезення в госпіталь у Рафаху.

Міністерство охорони здоров’я Гази, яким керує ХАМАС, підтвердило факт евакуації. Його речник Медхет Аббас заявив каналу, що недоношених дітей евакуювали з лікарні Аль-Шифа в Газі командою ООН".

За день до цього ВООЗ стверджувала, що лікарня "Аль-Шифа" у секторі Газа більше не придатна для надання медичних послуг, усіх пацієнтів потрібно терміново евакуювати.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

12 листопада прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війська завершили оточення міста Гази і ведуть бої поблизу лікарні "Шифа", у підвалах якої, як стверджує Ізраїль, окопалися бойовики ХАМАС.

17 листопада ізраїльські військові виявили тіло заручниці біля лікарні Шифа в Газі. Загиблою виявилася 65-річна Єгудіта Вайс, яку 7 жовтня викрали бойовики ХАМАСу.

Раніше в Армії оборони Ізраїлю повідомили, що на ноутбуці, знайденому в лікарні Аль-Шифа в Газі, є фотографії заручників у полоні.

На початок