Нетаньяху: ізраїльська армія взяла Газу в коло і знищила тисячі бойовиків ХАМАС

Нетаньяху: ізраїльська армія взяла Газу в коло і знищила тисячі бойовиків ХАМАС

ЗМІ
Нетаньяху
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, фото: AP

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху заявив, що війська завершили оточення міста Гази і ведуть бої поблизу лікарні "Шифа", у підвалах якої, як стверджує Ізраїль, окопалися бойовики ХАМАС.

Про це пише The Israel Time.

Нетаньягу також повідомив, що ізраїльські війська знищили "тисячі" бойовиків, у тому числі й тих, хто брав участь у нападі на Ізраїль 7 жовтня.

Він додав, що Ізраїль збереже військовий контроль над Газою після війни, так само як він контролює Західний берег, що багато експертів називають "військовою окупацією".

Нетаньяху також вшанував пам'ять ізраїльських солдатів, які загинули в боях з ХАМАС, назвавши їх справжніми героями, і подякував США за моральну, фінансову та військову підтримку.

Прем'єр-міністр і міністр оборони, які виступили слідом за ним, також Ізраїлю зазначили, що пріоритет залишається звільнення заручників і винищення ХАМАС.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

На початок