Лікарня "Аль-Шифа" у Газі більше не може працювати, ВООЗ розробляє план термінової евакуації

Лікарня "Аль-Шифа" у Газі більше не може працювати, ВООЗ розробляє план термінової евакуації

Працівники ВООЗ у лікарні "Аль-Шифа" у секторі Газа
Працівники ВООЗ у лікарні "Аль-Шифа" у секторі Газа, фото: Тедрос Аданом Гебреїсус / twitter.com/DrTedros

Лікарня "Аль-Шифа" у секторі Газа більше не придатна для надання медичних послуг, усіх пацієнтів потрібно терміново евакуювати.

Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреїсус після проведення організацією оцінювальної місії в лікарні.

"Команда побачила, що лікарня більше не може функціонувати: ні води, ні їжі, ні електрики, ні палива, запаси медикаментів вичерпано", — написав голова організації на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter).

Як написав голова ВООЗ, з урахуванням ситуації в лікарні та становище багатьох пацієнтів, зокрема і немовлят, медичні співробітники звернулися за допомогою для евакуації пацієнтів, яким більше не можуть надати допомогу у медичній установі.

"Ми працюємо з партнерами над розробкою плану термінової евакуації і просимо про повне сприяння цьому плану, — зазначив Гебреїсус.

В опублікованому звіті ВООЗ йдеться про те, об'єднана група ООН з гуманітарної оцінки під керівництвом ВООЗ відвідала лікарню Аль-Шифа на півночі Гази, щоб оцінити ситуацію на місці та провести швидкий ситуаційний аналіз.

Зазначається, що брак чистої води, палива, ліків, їжі та іншої необхідної допомоги за останні шість тижнів спричинив те, що лікарня Аль-Шифа — колись найбільша, найсучасніша та найкраще обладнана у Газі — фактично перестала функціонувати як медичний заклад.

В Аль-Шифі залишаються 25 медичних працівників і 291 пацієнт, причому за останні 2-3 дні кілька пацієнтів померли через припинення медичних послуг. Серед пацієнтів 32 немовляти у вкрай важкому стані, двоє людей у ​​реанімації без вентиляції та 22 пацієнти на діалізі.

Більшість пацієнтів – це постраждалі від війни, серед них багато зі складними переломами та ампутаціями, пораненнями голови, опіками, травмами грудної клітки та живота. 29 пацієнтів — із важкими пораненнями хребта, які не можуть пересуватися без медичної допомоги. Багато пацієнтів із травмами мають серйозні інфіковані рани через відсутність заходів інфекційного контролю в лікарні та відсутність антибіотиків.

"ВООЗ та партнери терміново розробляють плани негайної евакуації решти пацієнтів, персоналу та їхніх родин. Протягом наступних 24–72 годин, очікуючи гарантій безпечного проходу сторонами конфлікту, організовуються додаткові місії для термінового транспортування пацієнтів з Аль-Шифи", — йдеться у звіті ВООЗ.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

12 листопада прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війська завершили оточення міста Гази і ведуть бої поблизу лікарні "Шифа", у підвалах якої, як стверджує Ізраїль, окопалися бойовики ХАМАС.

На початок