Ердоган заявив, що уряд Ізраїлю має постати перед МКС

Ердоган заявив, що уряд Ізраїлю має постати перед МКС

Ердоган заявив, що уряд Ізраїлю має постати перед МКС
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: УНІАН

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що ізраїльський уряд має постати перед Міжнародним кримінальним судом.

Заяву президента Туреччини цитує турецьке державне агентство Anadolu.

Ердоган знову розкритикував Ізраїль за його дії в Секторі Гази. Він заявив, що є “достатньо доказів”, щоб притягнути ізраїльський уряд до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді (МКС).

"Є достатньо доказів для того, щоб ізраїльську адміністрацію судили в Міжнародному кримінальному суді. Ми зробимо все, що в наших силах, щоб забезпечити неупереджене покарання за ці злочини", — сказав Ердоган.

Він сказав, що Туреччина “підтримує пригноблених у Газі та продовжуватиме це робити”. За його слвоами, Ізраїль намагається перешкодити наданню допомоги та позбавити Газу їжі та води.

“Незважаючи на перешкоди, ми продовжуватимемо підтримувати життя Гази. Весь світ, особливо ісламські країни, повинні мобілізуватися для надання допомоги”, — сказав президент Туреччини.

Раніше Ізраїль відкликав усіх дипломатів з Туреччини та інших країн регіону з міркувань безпеки.

25 жовтня Реджеп Ердоган заявив, що Анкара не вважає ХАМАС терористичною організацією і висловив готовність Туреччини стати державою-гарантом для Палестини.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу. Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту", а 1 листопада відкрили єдиний на півдні КПП "Рафах". Через нього люди можуть перейти до Єгипту.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою, а згодом ізраїльські війська змогли увійти у держустанови Гази.

На початок