Туреччина не вважає ХАМАС терористами і готова стати гарантом для Палестини — Ердоган

Туреччина не вважає ХАМАС терористами і готова стати гарантом для Палестини — Ердоган

Реджеп Таїп Ердоган
Реджеп Таїп Ердоган. Фото: Presidency of the Republic of Türkiye/Facebook

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара не вважає ХАМАС терористичною організацією і висловив готовність Туреччини стати державою-гарантом для Палестини.

Про це він сказав на пресконференції.

"Увесь Захід оголосив ХАМАС терористичною організацією. Але, Ізраїлю! Це ви можете бути [терористичною] організацією. Захід винен вам багато грошей, але Туреччина вам нічого не винна. Хамас не є терористичною організацією, це визвольна група, яка бореться за захист своїх земель і громадян", — сказав Ердоган.

Ердоган також заявив, що Туреччина не має проблем з Ізраїлем.

"У нас немає проблем з державою Ізраїль, але ми ніколи не схвалювали звірства, скоєні Ізраїлем, і їхній стиль діяти як організація, а не держава. І ми не будемо цього робити", — сказав він.

За словами президента Туреччини, майже половина тих, хто загинув під час атак Ізраїлю на Газу, — це діти.

"Решта – їхні матері та літні люди. Одного цього достатньо, щоб показати, що була жорстокість. Ви не можете знайти іншу армію, яка підпалює лікарні, храми та ринки та продовжує цю нелюдську діяльність", — сказав Ердоган.

Він зазначив, що планував поїздку до Ізраїлю, але тепер скасував її.

"Одного разу я потиснув руку людині на ім'я Нетаньягу. У нас були добрі наміри, але вони нас образили. У нас був проєкт поїздки до Ізраїлю, його скасували, ми не поїдемо. Я пропоную всім іншим країнам з розумом і совістю чинити тиск на уряд Нетаньягу, аби держава Ізраїль отямилася", — сказав президент Туреччини.

Ердоган запропонував створити Міжнародну палестино-ізраїльську мирну конференцію

"Туреччина на фоні нинішньої ескалації виступає з ідеєю створення системи країн-гарантів для Палестини та Ізраїлю, Анкара готова стати таким гарантом для палестинської сторони. Ми запрошуємо країни, які мають бажання розглянути нашу пропозицію. Ми пропонуємо організувати Міжнародну палестино-ізраїльську мирну конференцію, в якій візьмуть участь усі впливові сторони регіону", — сказав він.

За словами Ердогана, насамперед всі сторони повинні "відвести руки від курка і негайно оголосити припинення вогню".

"Ніхто не сприймає серйозно структуру, яка нехтує жорстоким вбивством дітей. Ми глибоко засмучені тим, що ООН тепер має репутацію організації безсилля", — сказав президент Туреччини.

Він також зазначив, що Анкара передала постраждалим у Газі гуманітарну допомогу.

"З 7 жовтня ми докладаємо всіх зусиль, щоб не допустити ескалації кризи. Ми відправили 8 літаків, повних гуманітарної допомоги, щоб задовольнити потреби народу Гази. Ми відправили 25 наших бійців до Єгипту для лікування поранених", — сказав Ердоган.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні. Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

Більше про війну Ізраїлю з ХАМАСОм читайте тут.

На початок