Зв'язок із Starship було втрачено через 10 хвилин після запуску. Корабель самоліквідувався — SpaceX

Зв'язок із Starship було втрачено через 10 хвилин після запуску. Корабель самоліквідувався — SpaceX

Запуск космічного корабля Starship
Запуск космічного корабля Starship, 18 листопада 2023 рік. Скриншот з відео

У компанії SpaceX, яка належить американському мільярдеру Ілону Маску, заявили, що приблизно через 10 хвилин після другого тестового запуску корабля Starship, який відбувся сьогодні, 18 листопада о 15.03 за київським часом, з майданчика в Бока-Чіка (штат Техас, США), з ним було втрачено зв'язок.

Про це компанія SpaceX повідомила у прямому ефірі.

Зазначається, що перший ступінь ракети-носія вивів корабель у космос, а потім відокремилася і вибухнув. Зв'язок із кораблем зник приблизно через 10 хвилин польоту, після чого компанія заявила в трансляції, що запустила функцію самознищення Starship.

Водночас у компанії зазначили, що цього разу Starship "пройшов набагато далі", ніж під час попереднього запуску, який відбувся у квітні цього року.

Ілон Макс привітав команду SpaceX із запуском.

Перший повноцінний тестовий запуск надважкої ракети-носія Super Heavy з кораблем Starship було здійснено 20 квітня 2022 року з майданчика в Бока-Чіка (штат Техас, США). Тоді ракета вибухнула через чотири хвилини після запуску.

Що відомо про Starship

Багаторазова ракетна система складається з космічного корабля Ship 24 і носія Super Heavy. Її висота сягає 120 м. Вона вища за будь-яку іншу ракету, коли-небудь створену у світі. Носій Super Heavy удвічі потужніший, ніж створювана NASA для пілотованих польотів на Місяць важка ракета Space Launch System (SLS). Starship створювалася для відправки астронавтів на Місяць і Марс.

Система ракети-носія також була розроблена таким чином, щоб її можна було повністю використовувати багаторазово, що має зменшити витрати.

Ілон Маск вважає, що його компанія може допомогти NASA висадити астронавтів на Місяць до 2024 року. За його словами, людство повинно створити на Місяці постійно населену базу, а згодом — відправитися на Марс і збудувати там місто.

Прототип міжпланетної ракети Starship від SpaceX вибухнув під час посадки після тестового польоту 10 грудня 2021 року. Корабель зміг злетіти на 12,5 кілометрів.

12 липня 2022 року ракета вибухнула під час випробувань. Як пояснив Ілон Маск, проблема виникла через одночасний запуск 33 двигунів Starship.

На початок