Найбільша у світі ракета-носій SpaceX вибухнула незабаром після запуску

Найбільша у світі ракета-носій SpaceX вибухнула незабаром після запуску

SpaceX, Starship
. Запуск ракети-носія Super Heavy з капсулою Starship компанії SpaceX. Фото: Twitter / Ілон Маск

Компанія Ілона Маска SpaceX здійснила перший повноцінний тестовий запуск надважкої ракети-носія Super Heavy з кораблем Starship з майданчика в Бока-Чіка (штат Техас). Однак за чотири хвилини після старту ракета вибухнула.

Трансляцію запуску вела SpaceX на своєму YouTube-каналі.

Очікувалося, що перший щабель ракети приводниться недалеко від узбережжя штату Техас у Мексиканській затоці, тоді як сам космічний корабель вийде на навколоземну орбіту і пізніше приводниться в Тихому океані поблизу штату Гаваї.

Ракета вдало стартувала з майданчика. Капсула Starship мала відокремитися від носія через три хвилини польоту, але на висоті 38 км ракета почала обертатися і вибухнула, не зумівши відокремити Starship.

На відео на 47:30 видно обертання ракети-носія, а згодом і вибух.

У SpaceX заявили, що сьогоднішній тест допоможе підвищити надійність Starship та пообіцяли продовжити роботу над виправленням помилок.

SpaceX не опублікувала більше інформації про те, що стало причиною аварії.

Незабаром після вибуху Маск написав у Twitter, що наступний тестовий запуск відбудеться "через кілька місяців".

SpaceX спочатку планувала запустити випробувальну місію без екіпажу 17 квітня, а потім скасувати її приблизно за 10 хвилин до запланованого зльоту через замерзання клапана тиску на ракеті.

Що відомо про Starship

Багаторазова ракетна система складається з космічного корабля Ship 24 і носія Super Heavy. Її висота сягає 120 м. Вона вища за будь-яку іншу ракету, коли-небудь створену у світі. Носій Super Heavy удвічі потужніший, ніж створювана NASA для пілотованих польотів на Місяць важка ракета Space Launch System (SLS). Starship створювалася для відправки астронавтів на Місяць і Марс.

Система ракети-носія також була розроблена таким чином, щоб її можна було повністю використовувати багаторазово, що має зменшити витрати.

Ілон Маск вважає, що його компанія може допомогти NASA висадити астронавтів на Місяць до 2024 року. За його словами, людство повинно створити на Місяці постійно населену базу, а згодом — відправитися на Марс і збудувати там місто.

Прототип міжпланетної ракети Starship від SpaceX вибухнув під час посадки після тестового польоту 10 грудня 2021 року. Корабель зміг злетіти на 12,5 кілометрів.

12 липня 2022 року ракета вибухнула під час випробувань. Як пояснив Ілон Маск, проблема виникла через одночасний запуск 33 двигунів Starship.

На початок