Ілон Маск запропонував збудувати постійну базу на Місяці і місто на Марсі

Ілон Маск запропонував збудувати постійну базу на Місяці і місто на Марсі

Ілон Маск запропонував збудувати постійну базу на Місяці і місто на Марсі
AP

Американський мільярдер і засновник компанії SpaceX Ілон Маск вважає, що його компанія може допомогти NASA висадити астронавтів на Місяць до 2024 року. За його словами, людство повинно створити на Місяці постійно населену базу, а згодом — відправитися на Марс і збудувати там місто.

Про це він заявив на пресконференції після запуску місії SpaceX Crew-2 до Міжнародної космічної станції, повідомляє CNBC.

“Зараз минуло майже півстоліття з того часу, коли люди востаннє були на Місяці. Це занадто довго, нам потрібно повернутися туди і мати постійну населену базу на Місяці... А потім слід збудувати місто на Марсі, щоб стати космічною цивілізацією, міжпланетним видом", — заявив Маск.

За його словами, висадка астронавтів на місяць до 2024 року цілком можлива: "Я думаю, що це можна зробити...Ми будуємо багато ракет, і, мабуть, розіб’ємо їх багато, але я думаю, що це все-таки станеться".

Читайте також: Марсохід Perseverance вперше отримав кисень з атмосфери Марса

17 квітня SpaceX виграла контракт від NASA на суму 2,9 млрд доларів за програмою агентства Human Landing Systems щодо висадки астронавтів на Місяць. За ним компанія Маска побудує різновид своєї ракети Starship, прототипи якої SpaceX випробовувала у штаті Техас. Компанія здійснила кілька успішних випробувальних польотів Starship, хоча спроби посадки після останніх чотирьох висотних польотів закінчились вибухами.

Маск заявив, що "це велика честь бути обраним NASA для того, щоб повернути людей на Місяць", наголосивши, що його компанія хоче зробити польоти на Місяць "регулярними".

Що відомо

  • 17 квітня SpaceX отримала контракт NASA щодо висадки астронавтів на Місяць.
  • Раніше у компанії заявили, що відправлять на південний полюс Місяця всюдихід Griffin у 2023 році.
  • На початку квітня NASA успішно завершила випробування ракети, яка в межах місії "Артеміда" має доставити людей на Місяць.
  • Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) планує висадити першу жінку на Місяць у найближчі десять років.
  • Раніше програма з освоєння Місяця під назвою "Артеміда" складалася з трьох етапів: перша місія (Artemis 1), що передбачає непілотований випробувальний політ "Оріона" навколо Місяця і його повернення на Землю, запланована на другу половину 2020 року. Другий етап (Artemis 2) — обліт супутника Землі з екіпажем на борту — повинен відбутися у 2022 році. На третьому етапі місії (Artemis 3) NASA розраховує здійснити висадку астронавтів на Місяць у 2024 році.
  • У листопаді 2020 року NASA запропонувало всім охочим отримати паспорт астронавта.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок