"Гроші на ЗСУ": під стінами КМДА відбувся черговий суботній мітинг на підтримку армії

"Гроші на ЗСУ": під стінами КМДА відбувся черговий суботній мітинг на підтримку армії

"Гроші на ЗСУ": активісти зібралися на мітинг на підтримку армії під стінами КМДА
Акція під стінами КМДА, Київ, 18 листопада 2023 р. Фото: Скріншот з відео Валентин Десятник/Facebook

Зранку в суботу, 18 листопада, жителі столиці знов мітингували у центрі Києва біля будівлі КМДА, вимагаючи посилити фінансову підтримку військових ЗСУ зі столичного бюджету.

Про це повідомив у своєму Facebook громадський активіст і волонтер Валентин Десятник.

За його словами, мітигнувальники вимагають від столичної влади відмовитися від некритичних витрат на реконструкцію парків, будівництво парковок і транспортних розв'язок.

"Гроші на ЗСУ": під стінами КМДА відбувся черговий суботній мітинг на підтримку армії
Під стінами КМДА відбувся мітинг з вимогою перерозподілу бюджетних коштів на підтримку військових, Київ, 18 листопада 2023 р. Фото: Скріншот з відео Валентин Десятник/Facebook

На думку активіста, щонайменше 20% із видатків столичного бюджету мають іти на потреби Сил оборони.

Це вже 10-та акція "Гроші на ЗСУ" під стінами КМДА. Люди збираються на мітинг щосуботи, починаючи з вересня.

Координатори акції зазначають, що у такий спосіб громада вимагає зміни підходу до формування бюджету Києва, зокрема, переспрямувати кошти з непершочергових витрат на:

  • на Сили оборони;
  • інклюзивність;
  • устаткування медзакладів та реабілітаційних центрів для поранених військових.

Представниця ініціативної групи "Гроші на ЗСУ" Ірина Ігнатович наголошує, що цей рух не залежить від жодної політичної сили. Учасники виступають за прозорий розподіл бюджетних коштів.

Що відомо про підтримку ЗСУ від Києва

Як повідомив міський голова Віталій Кличко, цього року столиця передбачила та спрямовує захисникам понад 6,2 мільярда гривень.

Зокрема, у червні 2023 року Київрада внесла зміни до міської цільової програми "Захисник Києва" на 2022-2024 роки. Депутати підтримали збільшення фінансування Сил оборони та безпеки столиці на 100 млн грн.

Наприкінці липня Київрада збільшила фінансування міської програми "Захисник Києва" до 5 мільярдів гривень. З них понад 2 млрд грн призначалися на матеріально-технічне забезпечення Сил оборони та безпеки, за 1 млрд грн планували придбати БПЛА, 450 млн грн витратять на ремонт техніки.

На початку жовтня депутати проголосували за збільшення фінансування міської цільової програми "Захисник Києва" на 1 мільярд 260 мільйонів. Ці кошти підуть на матеріально-технічне забезпечення сил безпеки і оборони.

А 26 жовтня з бюджету столиці виділили ще майже 1,5 мільярди грн на підтримку ЗСУ, Нацгвардії, ДФТГ і цільову програму "Захисник Києва".

Також Київ підготував проєкт міського бюджету на 2024 рік. Зокрема, у наступному році планують спрямувати мільярд гривень за програмою "Захисник Києва" на підтримку військових.

На початок