В Іспанії чоловіки поширювали фото оголених дітей, які обробили за допомогою ШІ

В Іспанії чоловіки поширювали фото оголених дітей, які обробили за допомогою ШІ

ЗМІ
Прапор Іспанії
Прапор Іспанії. Фото: Getty Images

Поліція Іспанії розслідує появу фейкових фото оголених неповнолітніх дівчат. Правоохоронці заявили, що група чоловіків сфабрикувала їх за допомогою штучного інтелекту.

Про це повідомляє BBC.

Жителі невеликого містечка Альмендралехо на півдні Іспанії дізналися про появу в соцмережах багатьох фотографій місцевих молодих дівчат, у тому числі неповнолітніх.

Як виявилося, фото згенеровані штучним інтелектом, проте обличчя дітей були із реального життя, а жертви про це навіть не підозрювали.

Для створення зображень були використані цілком пристойні фотографії повністю одягнених дівчат, найчастіше знайдені в їхніх відкритих облікових записах в соцмережах, зазначили журналісти. Потім знімки обробляли за допомогою програми, яка генерує фото людини таким, як би вона виглядала без одягу.

Жертвами подібних маніпуляцій в Альмендралехо та його околицях стали майже 30 дівчат віком від 11 до 17 років.

Наразі поліція проводить розслідування, в ході якого з'ясувалося, що до створення зображень, або їх розповсюдження через додатки WhatsApp і Telegram, причетні щонайменше 11 хлопців з цього ж міста.

Крім того, слідчі отримали заяву від однієї з постраждалих, яка запевняла, що невідомі намагалися вимагати гроші, шантажуючи її сфабрикованою фотографією. Воно зараз також перевіряється.

Проблеми, які виникли за допомогою ChatGPT

У квітні 2023 року ChatGPT створив фейкову біографію Олеся Гончара. Про відверто хибну інформацію одним з перших розповів автор блогу про Київ та фотограф Олексій Єкименко. У своїх сториз він розібрав кожне зображення, розповівши, де саме схибив штучний інтелект.

Тоді зʼявилося повідомлення, що мер австралійського міста Гепберн-Шайру Браян Гуд може подати до суду на компані OpenAI за наклеп.

Зазначається, що штучний інтелект видав інформацію про те, що Гуд нібито відбув термін у в'язниці за звинуваченням у корупції, що мала місце в межах роботи дочірньої компанії Резервного банку Австралії на початку 2000-х років.

У липні 2023 року Комісія із захисту персональної інформації (PIPC) у Південній Кореї оштрафувала на 3,6 мільйона вон (майже 3 000 доларів) OpenAI — компанію, що стоїть за інструментом штучного інтелекту ChatGPT, за розкриття особистої інформації 687 користувачів.

Тоді ж у США двоє письменників подали позов проти OpenAI, стверджуючи, що організація порушила закон про авторські права, "тренуючи" свою модель на романах без дозволу авторів.

На початок