Рішення ЄС про початок переговорів щодо членства України "під загрозою" — Reuters

Рішення ЄС про початок переговорів щодо членства України "під загрозою" — Reuters

Рішення ЄС про початок переговорів щодо членства України "під загрозою" — Reuters
Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Рішення Європейського Союзу про початок перемовин щодо вступу України наступного місяця перебуває "під загрозою", і в блоці немає згоди щодо надання Києву додаткових 50 млрд євро допомоги.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на високопоставленого чиновника ЄС.

"Похмурі коментарі перегукуються зі зростаючою втомою в Україні, яка намагається дати відсіч російському вторгненню з лютого 2022 року, і більш похмурим настроєм, що настає серед західних прихильників Києва, оскільки війна затягується", — пише видання.

При цьому джерело Reuters заявило, що дехто може скористатися фразою "Повернімось до цього питання у березні". Однією з причин посадовець назвав позицію Угорщини, через яку в середині ЄС немає одностайності.

Чиновник також зазначив, що ЄС наразі не досяг згоди про надання Києву ще 50 мільярдів євро допомоги.

"Ми не можемо допустити, щоб Україна збанкрутувала, це не наш варіант. Але це непросто", — сказав він.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському Союзі.

На початок