Ексголові Тернопільської облради Михайлові Головку змінили запобіжний захід на домашній арешт

Ексголові Тернопільської облради Михайлові Головку змінили запобіжний захід на домашній арешт

Ексголові Тернопільської обласної ради Михайлові Головку змінили запобіжний захід на цілободовий домашній арешт на два місяці.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

У Вищому антикорупційному суді розглядали клопотання прокурора САП Віталія Кравця про зміну запобіжного заходу Михайлові Головку, якого підозрюють в отриманні хабаря від бізнесмена-волонтера.

Прокурор просив про запобіжний захід для Головка у вигляді тримання під вартою. А також стягненні в дохід держави застави у розмірі 25 млн гривень.

Серед ризиків прокурор назвав: ризик переховування Михайла Головка, ризик незаконного впливу на свідків, ризик перешкоджання розслідуванню.

Адвокати виступили проти. Захисник Євген Бовкун просив не задовольняти клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу. Адвокат вважає, що ризики не можуть бути підставою для більш суворого запобіжного заходу.

Адвокат Олександр Тананакін теж просив відмовити у клопотанні прокурора.

Підозрюваний Михайло Головко просив підтримати сторону захисту і відхилити клопотання прокурора.

Суд задовільнив клопотання прокурора частково.

Як повідомляють на сайті Вищого антикорупційного суду, на підозрюваного також покладено такі процесуальні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду;
  • повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками, указаними в ухвалі суду;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю (браслет).

Строк дії ухвали — 2 місяці, тобто до 17 січня 2024 року включно.

Нагадаємо, 26 жовтня на сесії обласної ради проголосували за звільнення з посади голови облради Михайла Головка.

Що відомо про питання відсторонення Михайла Головка від посади

7 серпня судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду розглянули апеляційну скаргу прокурора Антикорупційної прокуратури. Голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка не відсторонили від посади. Про це розповів Суспільному один з адвокатів підозрюваного, Костянтин Глоба.

6 липня 2023 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подав до Вищого антикорупційного суду клопотання про відсторонення від займаної посади голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка. Про це повідомили тоді на сторінці САП у соцмережі.

Розглядали цю справу 13 та 17 липня. 17 липня суд ухвалив рішення не задовольняти клопотання прокурора про відсторонення голови Тернопільської обласної ради. Після цього прокурори подали скаргу на це рішення.

Михайло Головко перебував у відпустці з 12 липня. Його обов'язки виконував перший заступник Володимир Болєщук.

Із 3 жовтня Михайло Головко продовжив свою відпустку до 15 листопада і повідомив депутатам, що засідання сесії відбудеться в листопаді.

Сесія Тернопільської обласної ради 22 серпня відбулася без обвинуваченого в корупції Михайла Головка, незважаючи на те, що він достроково вийшов із відпустки. Тоді Михайло Головко встиг скасувати сесію своїм розпорядженням, призначити її і поїхати у відрядження.

24 жовтня депутат від фракції "За майбутнє" Василь Хомінець знову ініціював збір підписів, щоб скликати сесію та розглянути питання про звільнення Михайла Головка з посади голови обласної ради. Підписалися 47 депутатів із 64, повідомив Василь Хомінець.

Голова облради Михайло Головко, який перебував у відпустці з 3 жовтня до 15 листопада, повернувся на роботу раніше і підписав розпорядження про скликання сесії.

Чергову сесію облради хотіли провести 8 листопада. Натомість депутати облради ініціювали проведення сесії сьогодні, 26 жовтня.

Після зборів депутатів розпочалася сесія Тернопільської обласної ради. Для участі в сесії через систему "Віче" зареєструвалися 51 депутат з 63.

У червні цього року Михайла Головка та двох заступників начальника обласної військової адміністрації Ігоря Дем’янчука та Ігоря Гайдука затримали за вимагання хабаря понад 2 мільйони гривень від підприємця. Вони внесли застави по більш ніж 800 тисяч гривень та вийшли з-під варти. За вимагання неправомірної вигоди групою осіб за попередньою змовою передбачене ув’язнення до 8 років з конфіскацією майна.

Що відомо про Михайла Головка

Михайло Головко народився 3 травня 1983 року в селі Токи Підволочиського району. Був народним депутатом України 7 і 8 скликання, депутат Тернопільської обласної ради 5, 6 та 8 скликань, є членом політичної партії "Свобода". Михайло Головко від "Свободи" у 2020 році став головою Тернопільської обласної ради сьомого скликання. Він був єдиним кандидатом на цю посаду.

Що відомо про перевірки в Тернопільській обласній раді та затримання

Що відомо про перебіг судових засідань у справі тернопільських посадовців

Що відомо про внесення застави

На початок