Сесія Тернопільської облради: чи звільнили з посади Михайла Головка

Сесія Тернопільської облради: чи звільнили з посади Михайла Головка

Тернопільська облрада
Голосування. Фото: Суспільне Тернопіль

На сесії Тернопільської обласної ради проголосували за звільнення з посади голови облради Михайла Головка. Голосування відбувалося у таємному режимі. Депутати це рішення підтримали одноголосно.

Про це Суспільному повідомив головуючий на сесії облради Володимир Болєщук.

Голосування
Депутати отримують бюлетені для голосування. Фото: Суспільне Тернопіль

Голосування
Таємне голосування в облраді. Фото: Суспільне Тернопіль

Тернопільська облрада
Депутати відкрили урну для голосування. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Володимира Болєщука "за" звільнення Михайла Головка з посади голови обласної ради проголосував 51 депутат.

Начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш запропонував обов'язки голови обласної ради тимчасово покласти на Володимира Болєщука. Проголосували "за" 49 депутатів.

"Сьогодні був 51 один депутат. Ми бачимо, що обласна рада дієздатна. Вона буде працювати. Депутати прийняли рішення, звільнили голову облради Михайла Головка, дали мені повноваження виконувати обов'язки, зобов'язали провести всі реєстраційні дії, я зобов'язаний виконувати волю депутатів. 51 голос — це є більше ніж половина, депутати сьогодні були одноголосними, вони вже втомилися від тієї невизначеності, від того корупційного скандалу, який триває від червня місяця, тому вони сьогодні прийшли і розв'язали це питання. Я не боюся брати на себе відповідальності, я хочу, щоб обласна рада працювала, попередня сесія, яка відбулась 22 серпня показала, що ми можемо приймати рішення", — говорить Володимир Болєщук.

Депутат Тернопільської обласної ради
Володимир Болєщук. Фото: Суспільне Тернопіль

Михайло Головко на збори депутатів, сесію та голосування не прийшов. Він прокоментував рішення.

Що відомо про питання відсторонення Михайла Головка від посади

7 серпня судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду розглянули апеляційну скаргу прокурора Антикорупційної прокуратури. Голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка не відсторонили від посади. Про це розповів Суспільному один з адвокатів підозрюваного, Костянтин Глоба.

6 липня 2023 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подав до Вищого антикорупційного суду клопотання про відсторонення від займаної посади голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка. Про це повідомили тоді на сторінці САП у соцмережі.

Розглядали цю справу 13 та 17 липня. 17 липня суд ухвалив рішення не задовольняти клопотання прокурора про відсторонення голови Тернопільської обласної ради. Після цього прокурори подали скаргу на це рішення.

Михайло Головко перебував у відпустці з 12 липня. Його обов'язки виконував перший заступник Володимир Болєщук.

Із 3 жовтня Михайло Головко продовжив свою відпустку до 15 листопада і повідомив депутатам, що засідання сесії відбудеться в листопаді.

Сесія Тернопільської обласної ради 22 серпня відбулася без обвинуваченого в корупції Михайла Головка, незважаючи на те, що він достроково вийшов із відпустки. Тоді Михайло Головко встиг скасувати сесію своїм розпорядженням, призначити її і поїхати у відрядження.

24 жовтня депутат від фракції "За майбутнє" Василь Хомінець знову ініціював збір підписів, щоб скликати сесію та розглянути питання про звільнення Михайла Головка з посади голови обласної ради. Підписалися 47 депутатів із 64, повідомив Василь Хомінець.

Голова облради Михайло Головко, який перебував у відпустці з 3 жовтня до 15 листопада, повернувся на роботу раніше і підписав розпорядження про скликання сесії.

Чергову сесію облради хотіли провести 8 листопада. Натомість депутати облради ініціювали проведення сесії сьогодні, 26 жовтня.

Після зборів депутатів розпочалася сесія Тернопільської обласної ради. Для участі в сесії через систему "Віче" зареєструвалися 51 депутат з 63.

В червні цього року Михайла Головка та двох заступників начальника обласної військової адміністрації Ігоря Дем’янчука та Ігоря Гайдука затримали за вимагання хабаря понад 2 мільйони гривень від підприємця. Вони внесли застави по більш ніж 800 тисяч гривень та вийшли з-під варти. За вимагання неправомірної вигоди групою осіб за попередньою змовою передбачене ув’язнення до 8 років з конфіскацією майна.

Що відомо про Михайла Головка

Михайло Головко народився 3 травня 1983 року в селі Токи Підволочиського району. Був народним депутатом України 7 і 8 скликання, депутат Тернопільської обласної ради 5, 6 та 8 скликань, є членом політичної партії "Свобода". Михайло Головко від "Свободи" у 2020 році став головою Тернопільської обласної ради сьомого скликання. Він був єдиним кандидатом на цю посаду.

Що відомо про перевірки в Тернопільській обласній раді та затримання

Що відомо про перебіг судових засідань у справі тернопільських посадовців

Що відомо про внесення застави

На початок