РФ офіційно припинила участь у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва

РФ офіційно припинила участь у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва

делегація ПАЧЕС
62-га Генеральна асамблея Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ПАЧЕС). Фото: апарат ВР України

Росія офіційно припинила участь у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС).

Про це повідомила голова Постійної делегації України в ПАЧЕС Анна Пуртова, передає пресслужба апарту Верховної ради.

"Тепер можна сказати офіційно: Росія припинила свою участь у ПАЧЕС. Ми боролися за це два роки, не даючи росіянам ухвалити жодного рішення — від затвердження мандатів до ухвалення документів, — і перемогли! Тепер нарешті можемо займатися винятково економічним розвитком країн ПАЧЕС, а не боротьбою — іноді у прямому сенсі цього слова", — сказала Пуртова.

Вона наголосила, що відсутність представників Росії абсолютно змінила атмосферу роботи організації й зазначила, що вперше за два роки "насолодилася роботою Асамблеї ПАЧЕС", не чекаючи на чергову провокацію від росіян.

"І дуже приємно чути, як делегації кажуть, що пишаються Україною та українцями", — додала Пуртова.

Водночас член постійної делегації України в ПАЧЕС Олександр Маріковський уточнив, що Росія надіслала листа з повідомленням про свій вихід, традиційно звинувативши членів організації у провокаціях.

"Росія більше не є членом міжнародної парламентської організації, яку вона, зокрема, засновувала 30 років тому. Звісно, вони зробили "жест доброї волі" та прислали офіційний лист. Тепер є офіційний лист підтвердження", — сказав парламентарій.

Наразі у Києві триває 62-га Генеральна асамблея Організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС). Участь у ній беруть представники парламентів та секретаріатів 12 країн і міжнародних організацій-спостерігачів.

7 грудня 2022 року Росію виключили з Парламентської асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС).

У травні 2023 року у Туреччині на саміті ПАЧЕС в Анкарі відбулися сутички між представниками України та Росії через український прапор.

Парламентська асамблея Організації Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) утворилася 26 лютого 1993 року. До увійшли 12 країн: Албанія, Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Румунія, Росія, Сербія, Туреччина та Україна.

На початок