Швейцарія підтримала створення спецтрибуналу для Росії

Швейцарія підтримала створення спецтрибуналу для Росії

Парламент Швейцарії
Будівля швейцарського парламенту у Берні. Ілюстративне фото: Getty Images

Швейцарія офіційно підтримала створення Спеціального трибуналу для розгляду злочину агресії Росії проти України.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті МЗС Швейцарії.

Зазначається, що про це 16 листопада у Берліні на зустрічі країн, які виступають за створення такого трибуналу, оголосив голова Директорату міжнародного публічного права у швейцарському МЗС Франц Перес.

"Швейцарія твердо переконана, що агресія РФ проти України не повинна залишитися безкарною", – йдеться у заяві, де також нагадується, що за останні місяці цю ініціативу підтримали 38 країн, зокрема Франція, Німеччина, Норвегія, Гватемала, Японія та Канада.

У МЗС Швейцірії зазначили, що хоча Міжнародний кримінальний суд (МКС) має повноваження переслідувати воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні в Україні, йому не вистачає юрисдикції щодо злочину агресії в цьому конфлікті, оскільки ні Росія, ні Україна не ратифікували Римський статут.

На додаток до підтримки створення спецтрибуналу для РФ, Швейцарія прагнутиме до перегляду Римського статуту, щоб полегшити юрисдикцію МКС щодо розгляду "злочину агресії" в усіх контекстах.

Координаційна група з 38 країн розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, а також модель трибуналу на підставі резолюції Генасамблеї ООН. Інтернаціоналізований трибунал може судити за українським законодавством, яке передбачає заочне засудження, проте надає президенту РФ Володимиру Путіну імунітет. Водночас створенню трибуналу через ООН може завадити позиція низки країн.

Воєнні злочини в Україні

Станом на 3 серпня поточного року Міністерство внутрішніх справ України внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

24 липня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомляв, що Національна поліція розпочала понад 87 тисяч кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів військовими російської армії в Україні.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

На початок