Апеляційний суд залишив Коломойського під вартою, але зменшив заставу

Апеляційний суд залишив Коломойського під вартою, але зменшив заставу

Важливо
Коломойський у суді
. Бізнесмен Ігор Коломойський під час засідання суду щодо зміни йому запобіжного заходу, 10 листопада 2023 року, фото: Лілія Гончарук, Суспільне

Апеляційний суд Києва частково змінив запобіжний захід Ігорю Коломойському. Бізнесмен залишиться під вартою до 2 грудня, а не до 2 січня 2024 року. Суд також зменшив розмір застави з 3 млрд 891 млн грн до 3 млрд 712 тис. грн.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду.

Прокурор просив залишити запобіжний захід без змін.

"Може вживати заходів для знищення доказів, погіршення стану здоров‘я, неодноразово розглядалось це питання, слідчі суді підходили до цього питання, у зв‘язку з чим продовжували клопотання. Прошу залишити всі ухвали", — сказав прокурор.

Коломойський виступив у суді і назвав підозру вигаданою, просив, щоб запобіжний захід скасували. Він також заявив, що у справі є зацікавлені люди, і якби не вони справу б не відкрили. З журналістами Коломойський спілкуватись відмовився.

Адвокати Коломойського просили змінити запобіжний захід на домашній арешт.

"Ризиків про які говорить немає, Ігор Валерійович за кордон не поїде, він в Україні з 2020 року. Ми приходимо до нього в СІЗО і бачимо, як змінюється його стан здоров‘я. Ми просимо скасувати підозру прокурора", — сказав адвокат.

Також, до зали суду прийшли поручителі, серед них представники 1+1, Ігор Діденко- політик та підприємець, Шмуель Камінецький — головний рабин Дніпра та Дніпропетровської області, та військові.

Крім того, суд за зачиненими дверима заслухав лікаря. Таке рішення ухвалили, щоб не розголошувати про стан здоров‘я Коломойського.

Раніше Суспільне повідомило, що Коломойському залишили запобіжний ще щонайменше до 2 січня 2024 року, якщо він не внесе заставу. Перепрошуємо, ми припустились помилки та видали публікацію ще до виходу судді з нарадчої.

27 жовтня суд подовжив Коломойському термін тримання під вартою до 2 січня з альтернативою застави у 3 млрд 891 млн грн.

Справа Коломойського

15 вересня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському, який отримав нову підозру за трьома статтями — у справі про заволодіння 5,8 млрд гривень. Суддя змінив запобіжний захід у частині застави, встановивши її розмір 3 млрд 891 млн гривень.

7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень ПриватБанку.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура після оголошення підозри Ігорю Коломойському вжили заходи щодо арешту його активів.

Коломойському 2 вересня обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

До цього Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ", — вказали в СБУ.

У лютому правоохоронці провели обшуки в будинку Коломойського. Служба безпеки тоді заявила, що вони пов'язані з виявленими схемами привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

На початок