Іванофранківець розповів про спекуляції на комп'ютерній томографії

Іванофранківець розповів про спекуляції на комп'ютерній томографії

Марафон
Іванофранківець розповів про спекуляції на комп'ютерній томографії
. КНП ЦМКЛ "Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня"

Іванофранківець Євген Баран, який перехворів коронавірусною хворобою, розповів Суспільному Карпати, у скільки йому обійшлося лікування, скільки заплатив за комп'ютерну томографію та до яких методів вдався, щоб "збити" ціну за це дослідження.

Колишній пацієнт Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Євген Баран розповідає, коли з'явилися перші симтоми - з дружиною посміялися. Наступного дня, у неділю, піднялася температура. Вже у середу сімейний лікар порекомендував викликати швидку медичну допомогу.

"Сімейний лікар сказав, оскільки ми викликали швидку, то КТ має робитися безкоштовно. Але в лікарні посміялися з цього. Додали, що сімейний лікар їм не вказівка. Вони сказали ціну - спочатку писали ціну 1000 гривень. Коли я сказав, що у такому разі буду змушений уточнити в міському відділі здоров'я, вони сказали: "Гаразд, платіть 800", - пригадує Євген Баран.

За словами Євгена Барана, коли тест все-таки підтвердив коронавірус, частину витрат на себе взяла лікарня. За 24 дні лікування загальна сума склала до 15 тисяч гривень.

"Вони казали антибіотики, яких немає в переліку, купувати. На підтримку серця, на розрідження. Всі ці речі людина бере на себе. Вони безкоштовно не лікують, коли не підтверджений COVID", - каже Євген Баран.

За словами медичного директора ЦМКЛ Олега Ціхоня, якщо пацієнт відмовляється платити гроші, його лікують безкоштовно.

"Вимагати оплату ми не маємо права. Але у зв'язку із малою кількістю бюджетних коштів, деяким хворим ми пропонуємо надати лікарні благодійну допомогу. Але будь-який пацієнт, якому пропонують надати таку допомогу - може відмовитися. І вимагати гроші за обстеження ніхто не має права", - розповідає Олег Ціхонь.

Пакет COVID, на який може розраховувати пацієнт, надходить з Національної служби здоров'я. Проте його не завжди вистачає для лікування хворого, каже Олег Ціхонь. Пацієнт може мати супутні захворювання, які потребуватимуть додаткових ліків. Тому лікарі пояснюють і пропонують лікуватися не за державні ліки, а своїі. Якщо людина хоче якісне лікування - мусить медикаменти купувати за свої гроші.

"Пакет № 31, який передбачає виділення коштів для хворих на коронавірусну хворобу, передбачає, що це має бути підтверджено полімеразно-ланцюговою реакцією. Поки такої реакції нема - витрачати бюджетні кошти на ковідних хворих ми не маємо право", - каже Ціхонь.

Ситуацію із Євгеном Бараном медичний директор ЦМКЛ коментує так: "Я мушу це вияснити. Якщо це дійсно було так - це було неправильно".

На початок