МОЗ: Україна продовжить реформу медичної системи у 2024 році

МОЗ: Україна продовжить реформу медичної системи у 2024 році

Міністерство охорони здоровʼя
Ілюстративне фото: Юлія Коршенко/Суспільне

Україна готується розпочати реформи національної медичної системи у 2024 році для кращої відповідності європейським стандартам.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоровʼя.

"Ми продовжуємо працювати над тим, щоб наша медична система відповідала стандартам ЄС", – зазначила заступник міністра охорони здоров’я Марина Слободніченко.

Заплановані реформи є відповіддю на рекомендацію Єврокомісії розпочати офіційні переговори щодо вступу України до Європейського Союзу.

Серед планів реформування МОЗ хоче покращити інформаційні системи охорони здоров’я, затвердити національний план дій щодо подолання біологічних, хімічних та екологічних загроз, а також розпочати реалізацію національного плану дій щодо стійкості до антибіотиків.

Напередодні переговорів про вступ МОЗ відзначило певний попередній прогрес у реформах охорони здоров’я, включаючи ратифікацію Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну, а також впровадження системи епідеміологічного нагляду відповідно до принципів ЄС.

Днями Міністерство охорони здоров’я оголосило про створення Дорадчої ради для створення Українського медичного агентства – незалежного органу, відповідального за реєстрацію та моніторинг ринку лікарських засобів, виробів медичного призначення, косметики та дієтичних добавок.

У МОЗ зазначають, що робота в кожному з цих напрямків триває, оскільки країна прогресує у виконанні всіх семи рекомендацій у звіті Єврокомісії.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському Союзі.

На початок