Щомісяця дві тисячі запитів від військових. Як працює "Центр-Ветеран" у Кропивницькому

Щомісяця дві тисячі запитів від військових. Як працює "Центр-Ветеран" у Кропивницькому

Щомісяця дві тисячі запитів від військових. Як працює "Центр-Ветеран" у Кропивницькому
Фото ілюстративне: Facebook "Обласний Центр-Ветеран"

Кропивницький "Центр-Ветеран" з питань допомоги захисникам та захисницям України щомісяця отримує близько двох тисяч запитів від військових з Кіровоградської області. Їм, серед іншого, надають юридичну й психологічну допомогу, допомагають родинам зниклих безвісти, звільненим з полону – з реабілітацією.

"Центр-ветеран" – це реформований після повномасштабного вторгнення РФ в Україну обласний ресурсний центр з питань допомоги ветеранам Антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам, розповіла під час брифінгу його керівниця Інеса Колпак.

"Ми – комунальний заклад. Працюють у нас чотири людини, дали запит в облраду та обладміністрацію щодо розширення штату. За увесь 2021 рік було 2500 запитів, а нині близько 2000 щомісяця".

У Центрі ведуть облік захисників і захисниць, членів їхніх родин, родин загиблих чи померлих, полонених та зниклих безвісти. Надають соціальну допомогу й підтримку, сприяють задоволенню першочергових потреб, співпрацюють з міжнародними партнерами, моніторять проєкти й гранти.

"Ми намагаємося вирішувати все, – говорить Інеса Колпак. – Виїжджаємо до військових частин, до командування, йдемо в терцентри комплектування, коли не можемо отримати відповідь".

Основні напрямки роботи "Центр-Ветеран"

  • Юридична допомога на рівні області.
  • Психологічні питання. Другий рік спільно з громадськими організаціями реалізують "Школу кризового консультанта". Її пройшли близько 200 людей.

  • Допомагають безвісти зниклим та полоненим, їхнім родинам. Для цього підписали меморандум з оперативним командуванням "Південь".

Адреса центру: місто Кропивницький, вулиця Віктора Чміленка, 53А.

Телефон: 0661305249.

На початок