"Ці аномалії спостерігаємо не один рік": науковець пояснив, чому на Рівненщині у листопаді росте багато грибів

"Ці аномалії спостерігаємо не один рік": науковець пояснив, чому на Рівненщині у листопаді росте багато грибів

У листопаді 2023 року на Рівненщині триває сезон грибів, у лісах можна знайти опеньки, красноголовці, польські та білі гриби. Велика врожайність наприкінці осені пов'язана із теплою та вологою погодою, яка зберігається по всій Україні, а також зі змінами клімату.

Про це Суспільному розповів кандидат біологічних наук Віталій Володимирець.

Чому великі гриби ростуть у листопаді

Зі слів науковця, у середині листопада ростуть гриби великих розмірів, це пов'язано із кліматичними змінами.

"Ці аномалії ми спостерігаємо не один рік. Вони пов'язані із кліматичними змінами, які зараз відбуваються по всьому світу, в тому числі й на території України. Гриби — це такі організми, які досить неоднозначно можуть реагувати на такі погодні зміни".

Гриби на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

Одні з найголовніших факторів, які сприяють росту грибів — вологість та температура.

"В попередні місяці було доволі сухо. Зараз в нас вологість, як на цей, час доволі висока, особливо в нічний час, і температура більш-менш сприятлива. Ці умови якраз сприяють росту грибів. Тим більше, що запас речовин для росту в них є, він не був використаний в кінці літа й на початку осені через нестачу вологи", — зазначив Віталій Володимирець.

Гриби на ринку

Продавчиня Надія збирає гриби в лісі поблизу села Кривичі Рівненського району — маслюки, опеньки, польські та білі гриби. Їх вона продає на центральному ринку у Рівному. Жінка розповіла, що таку кількість грибів в останньому місяці осені не бачила давно:

"Я все життя збираю гриби, тільки не тут, а на Житомирщині збирала. Переїхала на Рівненщину до дочки та й збираємо тут, щоб час не гаяти, нащо сидіти в тій квартирі. Ми бізнесом займаємось, якраз сезонна робота".

Гриби на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

Продавчиня Галина найчастіше в лісах знаходить зонтики, красноголовці та опеньки. Вона розповіла, як готувати їстівні гриби:

"Перше — треба всі гриби перемити в холодній воді, не гарячій. Тоді відварюєте, трохи солі кинете. Видно, як вони відварені, вони падають на дно — то вже готові. Тоді робіть те, що хочете — маринуйте, смажте, парте, що вам тільки душа забажає. З п'яти років я збираю гриби. Наразі в лісі найбільше опеньок, є рядовки. Років шість тому я 13 грудня ще збирала опеньки, було таке, що по снігу ходила й збирала".

Продавчиня грибів Галина
Фото: Суспільне Рівне

Гриби на центральному ринку у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Авторка: Ольга Данилишина

На початок