Байден заявив, що угоди про звільнення заручників ХАМАСу можна досягти. Нетаньягу відповів

Байден заявив, що угоди про звільнення заручників ХАМАСу можна досягти. Нетаньягу відповів

ЗМІ
Байден заявив, що угоди про звільнення заручників ХАМАСу можна досягти. Нетаньягу відповів
Президент Сполучених Штатів Джо Байден під час брифінгу 4 жовтня, фото: AP

Президент США Джо Байден заявив сьогодні 14 листопада, що, на його думку, можна досягти угоди щодо звільнення заручників, які ХАМАС утримують у Газі.

Про це повідомляє CNN.

"Я щодня спілкувався з причетними людьми. Я вірю, що це станеться. Але я не хочу вдаватися в подробиці", – сказав Байден журналістам у Білому домі.

Високопоставлений американський чиновник, ознайомлений з ходом переговорів, водночас повідомив виданню, що Ізраїль і ХАМАС наближаються до угоди щодо звільнення заручників, захоплених під час нападів ХАМАС на Ізраїль, в обмін на кількаденну паузу у боях.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху своєю чергою заявив, що інформація про будь-яку угоду щодо звільнення заручників, утримуваних ХАМАС у Газі, буде оприлюднена, "якщо і коли" будуть конкретні події.

"Наші серця з усіма заручниками та їхніми родинами. З початку війни ми невпинно працюємо над звільненням наших полонених, включно з посиленням тиску з початку наземної операції. Якщо і коли буде щось конкретне, ми це скажемо", — цитує голову ізраїльського уряду The Times of Israel.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

12 листопада прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війська завершили оточення міста Гази і ведуть бої поблизу лікарні "Шифа", у підвалах якої, як стверджує Ізраїль, окопалися бойовики ХАМАС.

14 листопада повідомлялось, що ізраїльські військові захопили кілька урядових будівель у місті Газа. Зокрема ЦАХАЛ взяв під контроль парламент ХАМАСу, його урядовий комплекс і штаб-квартира поліції.

На початок