Умєров розповів про результати перевірки обставин ракетного удару по 128 бригаді

Умєров розповів про результати перевірки обставин ракетного удару по 128 бригаді

Умєров
Міністр оборони України Рустем Умєров на засіданні Рамштайн, Німеччина, 19 вересня 2023 р., фото: AP

Головна інспекція Міноборони доповіла міністрові Рустему Умєрову про результати перевірки обставин ракетного удару по 128 окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді.

Про це міністр оборони повідомив у Facebook.

"Зараз ми знаємо похвилинно, що і як відбулось. Розібралися, що призвело до трагедії і як її можна було уникнути", — написав він.

Міністр підтвердив, що бійців зібрали у дворі будинку, щоб нагородити, але при цьому "було проігноровано всі правила маскування". Поруч припаркували більше десяти автомобілів.

"В цей час у небі був російський безпілотник-розвідник. Його зафіксували. Повітряну тривогу оголосили по всій області. Військових попередили про сектор, в якому працює ворожий БПЛА. Як тільки зафіксували ракетний пуск, поширили сигнал "ракетна небезпека". На місці нагородження, жодних централізованих безпекових заходів вжито не було", — зазначив Умєров.

За його словами, слідство у цій справі триває, зокрема його веде ДБР.

"Усі, хто винен в цій трагедії, понесуть передбачене законом покарання. Я доручаю Генеральному штабу перевірити виконання безпекових протоколів у підрозділах. Звертаюся до всіх командирів, які відповідальні за безпеку воїнів: зневага до базових заходів безпеки неприпустима", — написав міністр.

3 листопада у прифронтовому селі на Запоріжжі російська ракета поцілила по скупченню військових 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, яких зібрали та вишикували для урочистостей до Дня ракетних військ та артилерії. Є загиблі та поранені серед військових.

Закарпатська 128-ма бригада підтвердила загибель 19 військових унаслідок російського ракетного удару у Запорізькій області 3 листопада.

На Закарпатті 6 листопада оголосили триденну жалобу за загиблими військовими 128 бригади.

6 листопада президент Володимир Зеленський поінформував, що командира 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Дмитра Лисюка відсторонили від посади на час слідства.

На початок