"Хочу, щоб убивці пережили те, що пережив мій син": реакція родини Володимира Вакуленка на підозри можливим вбивцям

"Хочу, щоб убивці пережили те, що пережив мій син": реакція родини Володимира Вакуленка на підозри можливим вбивцям

Ексклюзивно

14 листопада стали відомі позивні двох бойовиків, яких підозрюють у вбивстві дитячого письменника та поета Володимира Вакуленка під час окупації Ізюмщини у 2022 році. Це бойовики «ЛНР» з позивними «Лев» та «Удод»: перший віддав наказ стріляти, другий — вистрелив.

Суспільне Харків поспілкувалися з матір'ю та колишньою дружиною вбитого письменника щодо цього оголошення. Яку участь рідні брали в розслідуванні та що думають про підозрюваних у вбивстві — читайте у матеріалі.

"Чекаю божого суду над ними": ставлення матері Володимира Вакуленка до потенційних вбивць

Мати письменника Олена Ігнатенко каже, що хотіла б подивитися в очі вбивцям її сина.

"Вони вбивці, звісно, вбивці повинні бути покарані. Хочу на суд, хоча розумію, наскільки це неймовірно тяжко. Я б хотіла подивитися на них, на їхні посмішки, які вони мені демонстрували, коли я розшукувала сина", — розповіла Олена Ігнатенко.

Мати була першою, хто дізнався особи підозрюваних — вона допомагала в їхньому упізнанні по фото.

Мама Вакуленка з портретом сина
Мама Володимира Вакуленка, 6 грудня 2022 року. Фото: Суспільне Харків

"Коли Володю із Віталіком перший раз забрали — 22 березня 2022 року, а потім увечері привезли, я ж була присутня та запам'ятала їхні обличчя. Саме їх двох. Коли Володю 24 березня вдруге забрали, я одразу пішла до них, це було недалеко від нас. Я прибігла, до мене вийшов один бойовик, дуже ввічливо зі мною розмовляв, посміхався. А коли я вдруге пішла, то до мене вийшов інший, і вже в дуже грубій формі прогнав звідти. Він мені дав змогу його запам'ятати", — розказала мати Вакуленка.

Спілкувалася з ними: посміхалися та розповідали, що Володя буде вдома сьогодні-завтра, а насправді його вже не було в живих. І вони це прекрасно знали
Олена Ігнатенкомати Володимира Вакуленка

Олена Ігнатенко з сином Вакуленка
Олена Ігнатенко з 16-річним онуком Віталієм, Харків, 28 серпня 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Я чекаю ще й божого суду над ними, і він буде обов'язково. Для мене це дуже тяжко, коли приходять думки, що Володя пережив у ці останні хвилини свого життя. Я дуже хочу, щоб убивці пережили те, що пережив мій син, ні в чому не винний мирний житель", — каже Олена Ігнатенко.

Дивіться також: "Записи під вишнею" — історія викрадення письменника Вакуленка

"Було б добре, якби вони все життя провели з усвідомленням, що вщент зруйнували життя одразу кількох людей"

Ірина Новіцька, колишня дружина Володимира Вакуленка, хоче, аби люди, які осиротили 14-річного сина письменника Віталія, понесли визначене законом покарання.

"З точки зору моралі, було б добре, якби вони все своє життя провели з усвідомленням, що вщент зруйнували життя одразу кількох людей і в тисяч людей забрали друга. Я думаю, якщо вони не зовсім психологічно патологічні, то вже живуть із тягарем, бо знають, що у Володі лишилася дитина з інвалідністю, за якою я, в інвалідному візку, чи його батьки не зможуть нормально доглядати", — каже жінка.

Ірина Новіцька
Ексдружина вбитого дитячого письменника Володимира Вакуленка Ірина Новіцька. Фото: Суспільне Харків

Хотілося б знати, як ця людина живе, наприклад, скільки в неї дітей. Бо вона осиротила дитину. Що його спонукало, що наштовхнуло на думку взагалі з'явитися на нашій землі, підняти руку зі зброєю на беззбройну людину
Ірина Новіцькаколишня дружина Володимира Вакуленка

Ідентифікація підозрюваних у вбивстві — це початок, каже Новіцька. Заспокоїтися вона зможе, коли слідство розшукає та вияснить усіх причетних до вбивства.

Вакуленко з сином
Володимир Вакуленко з сином Віталієм Фото: Володимир Вакуленко/Facebook

"Я впевнена, що вбивця, як і Володя, лише один з елементів у цій картині агресії, бо Володя, на жаль, не єдина жертва серед митців, і так само ця людина, яка випустила дві кулі з пістолета в беззбройну людину, вона також тільки елемент. Бо були люди, які здали, які заарештували та привезли, і всі вони усвідомлювали, що вони чинять проти правил. Якщо не логічно, то усвідомлювали інтуїтивно", — говорить колишня дружина письменника.

"Слідчі робили все, що могли"

Колишня дружина та мати Вакуленка кажуть, що слідчі підтримували з ними зв'язок: викликали на показання, розповідали подробиці справи.

"Були моменти, коли слідство не могло працювати оперативніше, моментами нам пощастило. Я знаю, що деякі тіла з Ізюмського поховання ще досі не ідентифіковані. Ускладнює ситуацію стан, у якому збереглися залишки, та й вбивці, вони ж не сидять на місці, а рухаються, можливо хтось з них вже дістав своє в бойових діях. Слідчі робили все, що могли, ми були на зв'язку", — розказала Ірина Новіцька.

ізюмський ліс
Хрест з номером "319" на захороненні Володимира Вакуленка в Ізюмському лісі. Фото: Суспільне

Знав, що здадуть. Писав у повідомленнях з окупації, що є такі люди в Капитолівці, які хотіли допомогти окупаційній владі зловити його за першої нагоди
Ірина Новіцькаколишня дружина Володимира Вакуленка

"Коли я розшифровувала щоденник, Вакуленко ще вважався зниклим, була надія"

У щоденнику Володимира Вакуленка, що той вів під час перших днів повномасштбаного вторгнення, немає даних про те, хто його забирав і куди, каже заступниця директорки Харківського літмузею Тетяна Єгошина.

Щоденник Володимира Вакуленка
Щоденник Володимира Вакуленка в харківському ЛітМузеї. 21 березня, 2023. Фото: Суспільне Харків

"Коли я розшифровувала щоденник, він ще вважався зниклим, бо ще не була завершена ДНК-експертиза, і була велика надія на те, що можливо він десь у них у полоні, хотілося вірити у це. Про арешт там немає нічого, хоча він його ховав між першим і другим арештом. Там у нього був день, здається, коли його перший раз відпустили, і тоді він його заховав. Там усе закінчується 21 березня, якраз до того, як його забрали перший раз", — розповідає Єгошина.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок