Від початку війни Велика Британія надала Україні понад $1,6 млрд бюджетної підтримки — Мінфін

Від початку війни Велика Британія надала Україні понад $1,6 млрд бюджетної підтримки — Мінфін

Марченко і Гарріс
Міністр фінансів України Сергій Марченко (ліворуч) і посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс. Фото: Мінфін України

Від початку повномасштабної війни Росії проти України, Велика Британія надала понад 1,6 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки, яка була спрямована на фінансування першочергових соціальних видатків.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

У відомстві поінформували, що 13 листопада відбулась перша зустріч очільника Мінфіну Сергія Марченка та новопризначеного надзвичайного і повноважного посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса.

Марченко подякував британському уряду за фінансову допомогу та військову підтримку у вирішальний для України час.

"З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Велика Британія надала понад 1,6 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки, яка була спрямована на фінансування першочергових соціальних видатків”, — сказав міністр фінансів.

Також Марченко відзначив лідерство держави у постачанні Україні сучасного та вкрай необхідного озброєння для ефективної боротьби з агресором.

У відомстві зазначили, що головними темами для обговорення стали поточна економічна ситуація в Україні, держбюджет на 2024 рік, а також подальша співпраця з урядом Великої Британії для прискорення реконструкції та залучення інвестицій.

Марченко зазначив, що співпраця зі Сполученим Королівством в рамках проектів Багатостороннього агентства з гарантування інвестицій (MIGA) та Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD) щодо страхування військових ризиків в Україні, відіграє значну роль у залученні прямих іноземних інвестицій, та як подальший результат — прискорення темпів відновлення економіки.

Окреслюючи поточну економічну ситуацію, міністр розповів, що у наступному році, потреба у зовнішньому фінансуванні для забезпечення видатків непов’язаних зі сферою безпеки й оборони складає 41 мільярд доларів США. За його словами, уряд України разом з міжнародними партнерами активно співпрацюють над тим, щоб забезпечити надходження потрібних коштів для фінансування пріоритетних видатків. Розвиток співпраці з іноземними донорами залишається пріоритетним питанням для України у подоланні руйнівних наслідків війни.

Зі свого боку Мартін Гарріс, зауважив, що увесь цивілізований світ єдиний у своїй підтримці України й Велика Британія надалі буде непохитно допомагати у боротьбі проти Росії.

30 серпня посолка Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, яка завершила свою чотирирічну дипломатичну місію в Україні, записала прощальне звернення до українців. Мелінда Сіммонс була призначена посолкою Великої Британії в Україні у квітні 2019 року і вступила на посаду влітку того ж року. Як повідомили раніше в британському уряді, після ротації Мелінда Сіммонс продовжить роботу на дипломатичній службі на іншій посаді, але на якій саме – не уточнили.

6 липня стало відомо, що послом Великої Британії в Україні стане Мартін Гарріс. В уряді Великої Британії зауважили, що Мартін Гарріс уже працював у Києві: у 2003 – 2008 роках він обіймав посаду заступника посла і генерального консула країни.

11 вересня заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного посла Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартіна Гарріса.

На початок