Король Великої Британії Чарльз ІІІ відзначає 75-річчя

Король Великої Британії Чарльз ІІІ відзначає 75-річчя

Король Великої Британії Чарльз ІІІ відзначає 75-річчя
Король Чарльз III та королева-консорт Камілла. Фото: Getty Images

У вівторок, 14 листопада, король Великої Британії Чарльз ІІІ відзначає свій 75-й день народження.

Про це повідомляє Reuters.

Цього дня Чарльз ІІІ, який вже понад п’ять десятиліть бореться з проблемами навколишнього середовища та є прихильником стійкої економіки, офіційно запустить нову програму для боротьби з бідністю продовольства та скорочення відходів їжі. Йдеться про “Коронаційний продовольчий проєкт”,  спрямована на те, щоб люди не голодували.

“Потреба в їжі є такою ж реальною та гострою проблемою, як і харчові відходи, і якби можна було знайти спосіб подолати прірву між ними, то це вирішило б дві проблеми в одній”, — написав Чарльз ІІІ у статті для журналу “Big Issue”, який зазвичай продають безхатьки.

Зазначається, що король та його дружина королева Камілла проведуть день народження монарха, зокрема, в центрі розподілу надлишків їжі.

Чарльз ІІІ зустрінеться з представниками великих британських супермаркетів, щоб обговорити як його проєкт може допомогти перерозподілити їжу, яка інакше піде у сміттєві баки.

За даними BBC, у планах короля на день народження також запланований прийом для медсестер і акушерок Національної служби охорони здоров'я (NHS).

На честь короля цього дня лунатимуть церемоніальні гарматні салюти,  в тому числі — в лондонському Тауері.

Як пише ВВС, У заходах з нагоди дня народження короля акцент робиться на державній службі, а не на розвагах, хоча очікується, що буде приватна вечеря для близьких родичів і друзів.

Принца Гаррі, герцога Сассекського, не буде на святкуванні, але добре обізнані джерела повідомляють, що герцог, який проживає в США, зателефонує своєму батькові з нагоди дня народження.

Плани щодо телефонного повідомлення можуть розглядатися як оливкова гілка після заяв про те, що з принцом Гаррі не було жодних контактів щодо планів святкування дня народження.

У віці 75 років король Чарльз є шостим за тривалістю життя британським монархом після Єлизавети II, Вікторії, Георга III, Едуарда VIII і Георга II, пише ВВС.

У мережі короля вітають із ювілеєм. Зокрема, свої привітання Чарльзу ІІІ висловив глава британського уряду Ріші Сунак.

Що відомо про Чарльза ІІІ

Повне ім’я короля Чарльза ІІІ (Карла ІІІ) — Чарльз Філіпп Артур Джордж Віндзор. Він народився 14 листопада 1948 року в Букінгемському палаці, а коли йому було 3 роки, став спадкоємцем престолу: у 1952 році його матір, Єлизавета ІІ, стала королевою. Після її смерті він став королем, а після смерті свого батька Філіпа у 2021 році успадкував титул герцога Единбурзького.

Після смерті Єлизавети ІІ, яка пішла з життя 8 вересня 2022 року, Рада престолонаступництва 10 вересня 2022 року офіційно оголосила Чарльза III королем Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії і 14 країн Співдружності націй, а Камілла стала королевою-консортом.

6 травня 2023 року у Лондоні відбулась перша за останні 70 років коронація британського монарха.

Як Чарльз святкував свої попередні дні народження

За даними ВВС, у минулому Чарльз мав кілька пам’ятних святкувань днів народження.

Напередодні свого 50-річчя в 1998 році тодішній принц Уельський відвідав запис зіркового телевізійного святкування дня народження в лондонському театрі Lyceum, щоб зібрати гроші для благодійної організації Prince's Trust. Він містив спеціальний комедійний етюд із Роуеном Аткінсоном, який повторив роль лорда з комедійного серіалу, і Стівеном Фраєм, який грав тодішнього принца Уельського. Найпомітнішим моментом цього вечора стала Джері Голлівелл, яка на той момент щойно покинула Spice Girls. Вона заспівала “Happy Birthday” у стилі, що нагадував культове виконання цієї пісні актриси Мерилін Монро для президента США Джона Кеннеді в 1962 році.

На початок