В Україні розпочинає свою каденцію посол Великої Британії Гарріс

В Україні розпочинає свою каденцію посол Великої Британії Гарріс

Євген Перебийніс і Мартін Гарріс
Заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс (ліворуч) і посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс. Фото: МЗС України

Заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс 11 вересня прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного посла Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартіна Гарріса.

Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Зазначається, що Євген Перебийніс привітав Мартіна Гарріса з початком його дипломатичної місії в Україні, висловивши сподівання, що його робота в Україні сприятиме подальшому поглибленню українсько-британських відносин.

Співрозмовники обговорили весь спектр питань співробітництва між Україною та Великою Британією, обмінялися думками щодо конкретних кроків з поглиблення взаємодії в контексті курсу України на набуття членства в НАТО, а також реалізації міжнародних ініціатив на підтримку нашої держави.

Окрему увагу сторони приділили питанню посилення санкційного тиску на Росію та функціонуванню Чорноморської зернової ініціативи задля забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

30 серпня посолка Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, яка завершила свою чотирирічну дипломатичну місію в Україні, записала прощальне звернення до українців. Мелінда Сіммонс була призначена посолкою Великої Британії в Україні у квітні 2019 року і вступила на посаду влітку того ж року. Як повідомили раніше в британському уряді, після ротації Мелінда Сіммонс продовжить роботу на дипломатичній службі на іншій посаді, але на якій саме – не уточнили.

6 липня стало відомо, що послом Великої Британії в Україні стане Мартін Гарріс. В уряді Великої Британії зауважили, що Мартін Гарріс уже працював у Києві: у 2003 – 2008 роках він обіймав посаду заступника посла і генерального консула країни.

На початок