Верховний суд призупинив стягнення з ПриватБанку 350 мільйонів доларів

Верховний суд призупинив стягнення з ПриватБанку 350 мільйонів доларів

Верховний суд призупинив стягнення з ПриватБанку 350 мільйонів доларів
. undefined

Верховний Суд зупинив виконання ухвали Печерського суду про стягнення 350 мільйонів доларів із ПриватБанку до закінчення касаційного провадження у справі.

Про це повідомляє пресслужба Верховного суду.

"Колегія суддів задовольнила клопотання АТ КБ "ПриватБанк" і зупинила виконання ухвали Печерського районного суду міста Києва від 9 лютого 2017 року, залишеної без змін постановою Київського апеляційного суду від 10 червня 2020 року, до закінчення касаційного провадження у справі", – зазначається у повідомленні.

У Верховному суді наголосили, що попри зупинення виконання, суд не здійснює оцінку обґрунтованості поданої касаційної скарги, а лише встановлює існування загроз забезпеченню балансу інтересів сторін.

Що відомо

  • 2 вересня Печерський суд Києва за головуванням судді Сергія Вовка санкціонував примусове списання коштів та арешт власності ПриватБанку, якщо фінустанова відмовиться виплачувати братам Ігорю та Григорію Суркісам визначену судом суму у справі про обслуговування депозитів компаній, конвертованих у капітал банку під час націоналізації, заборгованість за якими позивачі оцінюють у 350 мільйонів доларів (понад 9 мільярдів гривень).
  • В Офісі президента розкритикували рішення Печерського райсуду, заявивши, що Мінфін, НБУ та уряд мають намір подавати апеляцію.
  • Міністр юстиції Денис Малюська закликав парламент терміново ухвалити закон, який би дозволив "не здійснювати примусове виконання" рішення Печерського суду.
  • Верховна рада зареєструвала законопроєкт, ініційований Міністерством юстиції з метою запобігання стягнення 350 мільйонів доларів з ПриватБанку.
  • Справу, пов’язану з процедурою bail-in, 16 березня розглядав ще й Високий суд Англії та Уельсу. Зокрема, цей суд розглядав обмін зобов’язань ПриватБанку за євробондами, випущеними у 2010 та 2013 роках (ці облігації купили колишні власники ПриватБанку та пов’язані з ними особи). Високий суд ухвалив рішення на користь ПриватБанку та дозволив йому не платити борг колишнім власникам.
  • Націоналізація ПриватБанку була проведена 18 грудня 2016 року через проблеми з платоспроможністю.
На початок