Кулеба заявив, що перемовини про вступ України в ЄС розпочнуться "на початку 2024 року, але не у перший місяць"

Кулеба заявив, що перемовини про вступ України в ЄС розпочнуться "на початку 2024 року, але не у перший місяць"

Кулеба заявив, що перемовини про вступ України в ЄС розпочнуться "на початку 2024 року, але не у перший місяць"
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: МЗС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що перемовини про вступ України в ЄС розпочнуться на початку 2024 року.

Про це очільник української дипломатії повідомив у ефірі телемарафону.

Як зазначив Кулеба, "переговори навряд чи почнуться на Різдво", оскільки в Європі прийнято з 20 грудня святкувати та йти у відпустку.

"Ми говоримо про початок перемовин безпосередньо вже на початку наступного року. Але "на початку" в широкому розумінні, а не у перший місяць", — пояснив глава МЗС.

Міністр при цьому наголосив, що є "чітке розуміння часових рамок, коли для переговорів буде найперша нагода".

"Натяк міститься у рішенні самої Єврокомісії, де написано, що до березня ЄК представить ще один звіт про виконання Україною тих побажань, які містяться в нинішньому звіті. Тому це орієнтир, але й натяк з боку самої Європейської комісії", — додав Кулеба.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському Союзі.

На початок