В МЗС Ізраїлю кажуть, що дипломатичний тиск на країну посилюється, дехто з країн вимагає припинення вогню

В МЗС Ізраїлю кажуть, що дипломатичний тиск на країну посилюється, дехто з країн вимагає припинення вогню

В МЗС Ізраїлю кажуть, що дипломатичний тиск на країну посилюється, дехто з країн вимагає припинення вогню
Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен, 27 серпня 2023 року. Фото: AP Photo/Petros Karadjias, File

Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен 13 листопада сказав, що дипломатичний тиск на Ізраїль посилюється й може переважити міжнародну підтримку.

Про це Коен заявив, виступаючи під час брифінгу для журналістів, передає The Times of Israel.

Коен каже, що його колеги-дипломати з різних країн під час зустрічей із ним наголошували на гуманітарних питаннях. Дехто, хоча й не публічно, але вимагав припинення вогню в Секторі Гази.

Міністр закордонних справ вважає, що зараз "дипломатичне вікно" для Ізраїлю становить близько 2-3 тижнів. Пізніше ж міжнародний тиск може серйозно посилитися.

Разом із тим голова ізраїльського МЗС не припустив, які наслідки може мати тиск від міжнародної спільноти. Коен запевняє, що близько 240 заручників, які ХАМАС утримує й досі, — ключова причина, яка дає Ізраїлю легітимність продовжувати боротьбу.

"Світ визнає, що Ізраїль не зупиниться, доки полонених не буде звільнено", — сказав голова дипломатії.

Дискусії щодо припинення вогню в Секторі Гази

Ще наприкінці жовтня МЗС Німеччини виступало проти гуманітарного припинення вогню Ізраїлю в Секторі Гази.

"Мир і безпека для Ізраїлю та палестинців будуть тільки в тому випадку, якщо боротися з тероризмом", — казала голова МЗС Анналена Бербок.

Державний секретар США Ентоні Блінкен відкидав заклики Єгипту та Йорданії переконати Ізраїль припинити вогонь у Секторі Гази. Він наголошував, що пауза в боях лише дозволить палестинським бойовикам угруповання ХАМАС перегрупуватися та знову напасти на ізраїльську державу.

7 листопада в інтерв'ю для ABC прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу сказав, що він погодиться на припинення вогню, якщо ХАМАС звільнить всіх приблизно 240 заручників, які утримуються в Газі.

12 листопада Всесвітня організація охорони здоров'я закликала до негайного гуманітарного припинення вогню в Газі.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

12 листопада прем'єр-міністр Ізраїлю Біньяміну Нетаньяху заявив, що війська завершили оточення міста Гази і ведуть бої поблизу лікарні "Шифа", у підвалах якої, як стверджує Ізраїль, окопалися бойовики ХАМАС.

На початок