Україні слід утриматися від ухвалення закону (№5655) про містобудування в його нинішньому вигляді.
Про це йдеться у доповіді Єврокомісії щодо української заявки на членство в Європейському Союзі.
Зазначається, що документ про містобудування у його нинішньому вигляді створює ризики для доброчесності внаслідок делегування надмірних контрольних повноважень у сфері містобудівного контролю від державних до приватних структур. А також призводить до послаблення повноважень органів місцевого самоврядування у цій сфері.
8 листопада Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському Союзі.
Що відомо про закон № 5655 щодо реформи містобудівної діяльності
Верховна Рада під час пленарного засідання 13 грудня 2022 року ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт 5655 про реформування сфери містобудівної діяльності. "За" проголосували 228 народних депутатів. Цей документ вже 11 місяців очікує на підпис президента і досі не є чинним.
Українські архітектори виступили проти ухвалення закону. Вони заявили, що документ посягає на авторське право архітекторів — авторські майнові права з ухваленням закону можна буде передавати.
Рух ЧЕСНО, Центр протидії корупції, De jure та низка інших ГО та ЗМІ, Асоціація міст України вийшли з заявою, де наголосили на тому, що цей закон треба відтермінувати.
Петиція, яка вимагає запровадити вето щодо "містобудівного" закону №5655, ухваленого 13 грудня, отримала понад 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду. Такі дані оприлюднені на сайті президента.
Наразі парламент працює над розробкою Містобудівного кодексу, який є альтернативою законопроєкту № 5655. Робочу групу для його розробки очолює народна депутатка і членкиня комітету з питань організації державної влади Ганна Бондар (“Слуга народу”), нагадують у русі "Чесно".