Сотні депутатів просять Зеленського ветувати закон про реформу містобудування

Сотні депутатів просять Зеленського ветувати закон про реформу містобудування

Сотні депутатів просять Зеленського ветувати закон про реформу містобудування

Депутати 44 сільських, селищних, міських рад просять президента Володимира Зеленського ветувати закон №5655 щодо реформування галузі містобудування. Напередодні мер Києва та голови більшості депутатських фракцій Київської міської ради також звернулися до гаранта з подібним проханням.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації міст України (АМУ).

"Станом на 3 січня 2022 року до президента України щодо застосування ним вето до законопроєкту 5655 звернулись 44 сільські, селищні, міські ради, більшість від складу яких складає понад 700 народних обранців", — йдеться в повідомленні.

Як зазначають в АМУ, депутати наполягають на необхідності "зберегти досягнення реформи децентралізації, які знищуються зазначеним законом". Також в асоціації наголосили, що наразі петиція на сайті Офісу президента з аналогічною вимогою зібрала вже понад 42 тисячі голосів.

19 грудня закон був направлений на підпис президенту.

Що відомо про законопроєкт № 5655, спрямованого на реформу містобудівної діяльності

Верховна Рада під час пленарного засідання 13 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт 5655 про реформування сфери містобудівної діяльності. "За" проголосували 228 народних депутатів.

Українські архітектори виступили проти ухвалення законопроєкту. Вони заявили, що законопроєкт посягає на авторське право архітекторів — авторські майнові права з ухваленням закону можна буде передавати.

Рух ЧЕСНО, Центр протидії корупції, De jure та низка інших ГО та ЗМІ, Асоціація міст України вийшли з заявою, де наголосили на тому, що цей законопроєкт треба відтермінувати.

Петиція, яка вимагає запровадити вето щодо "містобудівного" законопроєкту №5655, ухваленого 13 грудня, отримала понад 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду. Такі дані оприлюднені на сайті президента.

Читайте також

Мінрегіон запустив портал про містобудівний законопроєкт

На початок