Перейти до основного змісту
Ізраїль має дві цілі у війні з ХАМАСом — Нетаньягу

Ізраїль має дві цілі у війні з ХАМАСом — Нетаньягу

Ізраїль має дві цілі у війні з ХАМАСом — Нетаньягу
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу. AP

Прем'єр-міністра Ізраїлю Біньямін Нетаньгу заявив, що держава "робить усе можливе", аби бойовики угруповання ХАМАС звільнили заручників.

Про це глава ізраїльського уряду повідомив у інтерв'ю CNN.

"Це одна з двох наших військових цілей. Одна — знищити ХАМАС, а друга — повернути наших заручників", — сказав Нетаньягу.

На запитання про те, чи докладає ізраїльська влада достатньо зусиль для звільнення заручників, прем'єр-міністр відповів: "Ми робимо все можливе цілодобово, але я не можу говорити про це. Я кілька разів зустрічався з сім'ями заручників, і ця (ситуація — Ред.) розриває моє серце".

Глава уряду також закликав увесь світ приєднатися до Ізраїлю у спробі звільнити заручників, додавши, що єдине припинення вогню, яке буде розглянуте, "якщо воно дозволить звільнити наших заручників".

31 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі розповів, що Армія оборони Ізраїлю має дані про 245 людей, які перебувають у полоні ХАМАСу.

Ізраїльський прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу 3 листопада зазначив, що ЦАХАЛ може зробити паузу в боях із ХАМАСом лише за умови звільнення заручників, яких утримують у Секторі Гази.

У Білому домі 9 листопада поінформували, що Ізраїль погодився щодня запроваджувати чотиригодинні гуманітарні паузи під час військових операцій у північній частині Сектору Гази.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Речник Армії оборони Ізраїлю контрадмірал Даніель Хагарі 2 листопада заявив, що наземні сили повністю оточили місто Газа.

Топ дня

Вибір редакції

На початок