Ізраїльські військові мають інформацію про 245 людей, які перебувають у полоні ХАМАСу

Ізраїльські військові мають інформацію про 245 людей, які перебувають у полоні ХАМАСу

Ізраїльські військові мають інформацію про 245 людей, які перебувають у полоні ХАМАСу
Родичі людей, викрадених бойовиками ХАМАС, Тель-Авів, Ізраїль, 20 жовтня 2023 року, фото: AP

Армії оборони Ізраїлю наразі відомо про 245 заручників, яких утримують у Секторі Гази бойовики руху ХАМАС.

Відповідну заяву зробив речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі, передає видання Times of Israel.

За словами військового, 240 сімей вже поінформовані про те, що їхні рідні перебувають у полоні бойовиків ХАМАСу в Секторі Гази.

Хагарі вказав, що кількість не є остаточною, адже нові дані продовжують перевіряти. Є ще десятки зниклих безвісти, доля яких наразі невідома.

Цифра у 245 заручників не включає п'ятьох звільнених раніше людей, зокрема двох громадян США, двох літніх жінок і військову ЦАХАЛу.

Що відомо про ситуацію із заручниками в Секторі Гази

ХАМАС взяв у заручники понад 200 людей під час нападу 7 жовтня. Ізраїльські військові розповіли, що близько 20 заручників є підлітками та маленькими дітьми, а від 10 до 20 із них старше 60 років. Серед них десятки громадян США, Великої Британії, Франції та інших країн.

ХАМАС 20 жовтня заявив, що звільнив "з гуманітарних міркувань" двох американських заручниць — матір і доньку — за посередництва Катару. Мовиться про Джудіт та Наталі Раанан — жительок міста Еванстон у штаті Іллінойс, які приїхали до Ізраїля, щоб відсвяткувати день народження родича. Вони мають подвійне громадянство Ізраїлю та США.

Ізраїльський телеканал i24 писав, що бойовики планують передати Червоному Хресту 50 іноземних громадян. Перемовини про звільнення полонених за посередництва Катару нібито підходять до завершення. Передача відбудеться у місті Хан-Юніс на півдні Сектору Гази.

За повідомленням газети Haaretz, ХАМАС також розглядає варіант звільнення заручників в обмін на паливо.

На початок