Вимагають більше грошей для ЗСУ: люди знову прийшли на мітинг під Тернопільську міськраду

Вимагають більше грошей для ЗСУ: люди знову прийшли на мітинг під Тернопільську міськраду

Під Тернопільською міськрадою люди вп’яте зібралися на мітинг "ЗСУ в першу чергу". Учасники мітингу домовилися проводити таку акцію щонеділі, щоб домогтися від міськради спрямування більшої кількості грошей на допомогу військовим ЗСУ.

Про це Суспільному розповіла організаторка акції та дружина безвісти зниклого військовослужбовця Ольга Тимошенко. За її словами, на акцію прийшо понад дві сотні людей.

Мітинг тернопіль
Мітингувальники вимагають більше грошей для ЗСУ. Суспільне Тернопіль

Із плакатом "Мій батько загинув не заради ваших премій" на мітинг прийшов Павло Войт. Каже, його тата поховали минулого року, він загинув поблизу Авдіївки Донецької області.

"Мого батька вже нема, його не повернути, але щоби хоч ті фінанси, все йшло хлопцям туди, тому що воно більше треба там, а ми можемо тут без тої бруківки почекати, чи реконструкції якоїсь".

мітинг
Павло Войт. Фото: Суспільне Тернопіль

Батько Олександра Кузнєцова загинув у російсько-українській війні у 2018 році. Чоловік розповідає, відтоді займається волонтерством.

"Я кожну свою копійку я відправляю хлопцям своїм знайомим. Якщо мені хтось скаже, що зараз треба дороги, бо багато машин — добре, робіть дороги і все решта, але знайте, що всі загиблі будуть на ваших руках, всіх".

мітинг під міськрадою
Олександр Кузнєцов. Фото: Суспільне Тернопіль

У 72-річної тернополянки Марії Якимів на фронті племінник.

"Я не можу не прийти сюди, бо я пенсіонерка, я хочу якимось чином долучитися, бо мене серце болить, коли я чую, що в хлопців немає дрона, а їм треба. І у військового, наприклад, дружина і троє діток, і він прийшов воювати, а ми не можемо йому допомогти — розумієте, то мене серце болить".

мітинг
Марія Якимів. Фото: Суспільне Тернопіль

мітинг
Мітинг під міською радою в Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, на попередньому, четвертому протесті, який відбувся 5 листопада, Ольга Тимошенко розповіла:

"До моменту нашої першої акції на допомогу ЗСУ, за словами речниці Тернопільської міської ради Мар’яни Зварич, виділили 55 мільйонів гривень. Це вона озвучила на нашій першій акції. З моменту проведення першої акції на наступний день була сесія міської ради, де виділили 15 мільйонів гривень. Потім було виділено додатково 5 мільйонів гривень. На останній сесії, яка відбулася в п’ятницю, було виділено 25 мільйонів гривень. Тобто за 8 місяців виділили 55 мільйонів, а з моменту першої акції дотепер 40 мільйонів. Це є наша заслуга. Малесенький перший крок, тому що військове ПДФО, податки із зарплат військових у тернопільський міський бюджет надійшло 493 мільйони гривень за 9 місяців цього року. Відповідно, ми проти того, щоб податки військових йшли на забезпечення непотрібної життєдіяльності міста, тому що місто зараз без облагородження може існувати, а наші військові без дронів, техніки — не можуть".

Інформацію про податки від військових, за словами жінки, отримали у відповіді на інформаційний запит до міської ради Тернополя.

мітинг
Люди прийшли на мітинг під Тернопільську міськраду. Суспільне Тернопіль

мітингувальники
Мітингувальники тримають в руках плакати. Фото: Суспільне Тернопіль

Ольга Тимошенко сьогодні сказала, — у них є 4 вимоги:

"Так як військове ПДФО за більш, ніж півтора роки війни прийшло в бюджет міста 950 мільйонів приблизно, майже на 100 мільйонів було виділено допомоги нашим захисникам — то ще 800 з лишнім мільйонів наше місто винне нашим захисникам. Вимагаємо їх віддати захисникам тими засобами, які допоможуть їм врятувати життя, а не благоустроєм міста. Також ми вимагаємо прозорого звіту від мерії, від нашого міського голови, де можна буде чітко кожному громадянину розібратися, що місто зробило для наближення перемоги. Також ми вимагаємо очних сесій Тернопільської міської ради, на очні сесії вимагаємо допустити волонтерів, активістів, громадськість, родичів наших військовослужбовців, щоб висловити свою думку. І при розгляді бюджету на наступний рік ми вимагаємо 20% від загальних витрат спрямувати на збільшення захисту наших бійців".

Ольга Тимошенко
Ольга Тимошенко. Фото: Суспільне Тернопіль

Ніхто з представників міської ради до мітингувальників цього разу не вийшов.

За правопорядком під час акції стежили поліцейські, правопорушень не виявили, повідомив Суспільному заступник начальника Тернопільського районного управління поліції Іван Рибчак.

Нагадаємо, сьогодні — 12 листопада, вдруге у Тернополі вийшли на мітинг рідні військовослужбовців, аби привернути увагу до законопроєкту про строки військової служби.

На початок