Нову назву вулиці Пушкіна у Полтаві визначатимуть окремим голосуванням

Нову назву вулиці Пушкіна у Полтаві визначатимуть окремим голосуванням

Перейменування вулиці Пушкіна
Суспільне Полтава

Нову назву вулиці Пушкіна у Полтаві жителі громади обиратимуть серед прізвищ двох полеглих воїнів. Проєкт рішення про початок голосування щодо цього планують розглянути на засіданні виконкому міськради 15 листопада.

Про це стало відомо з оприлюднених документів на сайті міськради.

За словами заступника голови Полтавської міської ради Валерія Пархоменка, на розсуд громади нададуть два варіанти:

Хто такий Юліан Матвійчук

Полтавець Юліан Матвійчук двічі був добровольцем – 2014-го та 2022-го. У цивільному житті військовий був депутатом двох скликань Полтавської міської ради та, зокрема, співзасновником громадської організації "Save Poltava", яка опікується історичними будівлями.

Юліан Матвійчук
Юліан Матвійчук. Колаж: Суспільне Полтава/ Facebook Ю. Матвійчук

Юліан Матвійчук помер 20 травня у лікарні через поранення, які отримав біля села Георгіївка на Донеччині. Воїнові було 33. У нього залишилися батьки, дружина та донька. 23 травня 2023-го з ним попрощалися в обласному центрі.

Хто такий Віталій Грицаєнко

Віталій Грицаєнко був бійцем полку "Азов", воював на Донеччині. Загинув 19 березня через осколкове поранення під час оборони Маріуполя від російських військ. Поховали його 6 листопада минулого року у Полтаві на Алеї Слави. На війні у Віталія був позивний "Гоголь", бо чоловік родом із Полтави.

Віталій Грицаєнко
Віталій Грицаєнко. фото: Суспільне Полтава

2 квітня Віталію Грицаєнку присвоїли звання Героя України посмертно. 11 квітня у Полтаві відкрили меморіальну дошку на фасаді школи №20, де навчався воїн.

Голосування триватиме два тижні на інтернет-платформі "E-Dem". Про його початок повідомлять на сайті міської ради. Результати розглянуть представники робочої групи і топонімічна комісія міської ради. А рішення про зміну назви загалом ухвалюватимуть на сесії міськради.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок