У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Віталія Грицаєнка

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Віталія Грицаєнка

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Віталія Грицаєнка
Суспільне Полтава

У Полтаві 11 квітня відкрили меморіальну дошку загиблому захиснику, Герою України, заступнику командира полку «Азов» Віталію Грицаєнку. Її встановили на фасаді школи №20, де він навчався. Про це Суспільному розповіла дружина військового Вікторія Грицаєнко. На відкриття прийшли рідні, побратими та полтавці.

Із квітами та прапорами біля школи №20 у Полтаві зібралися понад дві сотні людей. 11 квітня на фасаді освітнього закладу відкрили меморіальну дошку загиблому захиснику України Віталієві Грицаєнку, який тут навчався.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Віталія Грицаєнка
Відкриття дошки на честь загиблого військового. Суспільне Полтава

На дошці зображений барельєф із портретом воїна. Також напис із інформацією про нього. Ініціювала встановлення дружина загиблого захисника Вікторія Грицаєнко. Робота тривала понад пів року, каже жінка.

"Дуже багато документів потрібно було зібрати. Дуже складна робота була, тому що чоловік у мене взагалі усміхнений завжди на всіх фотографіях. А тут ми вибрали таку фотографію, де він був строгий, де він був вимогливий. І він на нас суворо дивиться на дошці. Таким запам’ятався нам на службі", - говорить дружина загиблого Вікторія Грицаєнко.

20-ту школу у Полтаві Віталій Грицаєнко закінчив 2007 року. Нині про загиблого героя-випускника у шкільному музеї нагадують світлини

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Віталія Грицаєнка
Фото Віталія Грицаєнка в шкільному музеї. Суспільне Полтава

"Віталій виділявся серед дітей тим, що він був таким шустрим. Веселе, чорняве хлоп’я, яке моталося по коридорах школи. Віталій віддавав перевагу урокам історії, літератури, хлопець багато читав, був обізнаний у музиці, у мистецтві. Десь 2010-го року я пам’ятаю, що він прийшов до кабінету і каже: «Ви мене впізнали?» «Звичайно, Віталій! Як можна тебе забути?» Я до цих пір не вірю, що Віталія немає", - пригадує класна керівниця загиблого Віталія Грицаєнка Таїсія Олійник.

Віталій Грицаєнко був заступником командира полку «Азов». На відкриття дошки прийшли побратими, з ними він минулого року боронив Маріуполь. Сергій Цісарук разом із загиблим героєм служив у війську із 2014 року.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Віталія Грицаєнка
Відкриття меморіальної дошки на честь Віталія Грицаєнка у Полтаві. Суспільне Полтава

"Друг «Гоголь» - це світла і добра людина, яка завжди на своєму особистому прикладі показувала бійцям, що потрібно робити і як це потрібно робити. Коли ми були в повному оточенні, він не сидів на командному пункті, він продовжував нищити ворога, знаходився на передових позиціях і виконуючи одне з бойових завдань, на жаль, загинув. Загинув героїчно, знищуючи ворожу техніку противника. І це справді є людина великим прикладом для всього особового складу нашої бригади", - розповів побратим загиблого Віталія Грицаєнка Сергій Цісарук.

"Я познайомилась із ним в позаминулому році. І пам’ятаю його посмішку, його щирі очі, його справжність, його людяність. Я знаю багато історій хлопців, які розповідали про його героїзм, про його самопожертву, про його справжність на війні. Пам’ять про мужність Віталія повинна існувати вічність", - каже знайома загиблого Віталія Грицаєнка Катерина Прокопенко.

У Полтаві відкрили меморіальну дошку на честь Віталія Грицаєнка
Учні, вчителі та батьки 20-ї школи на відкритті меморіальної дошки Віталію Грицаєнку. Суспільне Полтава

Віталій Грицаєнко із позивним «Гоголь» загинув у бою 19 березня 2022 року. Воїнові посмертно присвоїли звання «Герой України». Поховали його 6 листопада минулого року у Полтаві на Алеї Слави.

"Все, що я роблю про пам’ять чоловіка, це все моєму сину. Йому лише чотири рочки недавно було, і я розумію, що він не сильно буде татка пам’ятати. І все стараюся для нього", - говорить дружина загиблого Вікторія Грицаєнко.

Що відомо

  • Віталій Грицаєнко з Полтави 19 березня 2022-го року від тяжких поранень, які отримав під час виконання бойового завдання у Маріуполі на Донеччині. Він був заступником командира полку "Азов", мав звання капітан.
  • Віталієві Грицаєнку із позивним "Гоголь" посмертно присвоїли звання "Герой України".
  • У Полтаві 6 листопада 2022-го попрощалися із військовим полку "Азов" Віталієм Грицаєнком.

Читайте також

У Полтаві прощаються із військовим Олександром Власенком

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок