Через війну Росії проти України, Бундесвер переосмислює свою роль, а Німеччина починає розуміти, що має бути опорою стримування в Європі.
Про це йдеться у гостевій статті для газети Tagesspiegel за авторством міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса і генерального інспектора Бундесверу Карстена Бреєра.
"Війна повернулася в Європу. Німеччина та її союзники знову змушені протистояти військовій загрозі. Міжнародний порядок зазнає нападу в Європі та по всьому світу. Ми переживаємо переломний момент", – йдеться у статті.
Зазначається, що цей момент принципово змінює роль Німеччини та Бундесверу. Сьогодні ФРН несе відповідальність як найбільш густонаселена та економічно сильна країна в центрі Європи.
"Ми повинні бути опорою стримування і колективної оборони в Європі. Наше населення, а також наші партнери в Європі, Північній Америці та в усьому світі очікують від нас виконання цього обов'язку", — йдеться у статті.
Для цього, як зазначають Пісторіус і Бреєр, потрібні лідерство, обороноздатність і реалістичний погляд на геополітичні виклики.
Бундесвер готовий до війни, кажуть автори статті і наголошують, що війна в Європі, а також атаки ХАМАС на Ізраїль підтверджують можливість забезпечення здатності робити швидкий і ефективний внесок у міжнародне регулювання кризи, а також національну готовність.
"З усього цього випливає, що Бундесвер має бути боєздатним. Тільки тоді це може бути надійним стримуючим фактором. Це означає: достатній персонал, краще обладнання та структуру, яка відповідає новим викликам", — пишуть Пісторіус і Бреєр.
Як перший крок із відновлення Збройних сил після десятиліть виснаження після холодної війни Німеччина створила спеціальний фонд у розмірі 100 млрд євро для закупівлі сучасних озброєнь.
Вони також підкреслили необхідність залучення до співпраці нових партнерів на основі реалістичного, прагматичного підходу, але завжди з "чітким компасом" інтересів і цінностей. Це стосується, зокрема, Індо-Тихоокеанського регіону, а також Африки.
Раніше міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що сумнівається, що крилаті ракети Taurus можуть радикально змінити ситуацію на фронті на війні в Україні. За його словами, Німеччина досі не визначилася в питанні постачання Україні цих крилатих ракет.
Україна просить у Німеччини Taurus
Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.
Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.
Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.
Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.
Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.
Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.